Mondo Kriisifond

Mondo kriisifondi kaudu saate toetada humanitaarabi andmist looduskatastroofides või sõjalistes kriisides kannatanutele.

 

Mondo eesmärgiks on parandada Süüria konflikti eest pagenud tsiviilelanike toimetulekut Jordaanias, Türgis ja Liibanonis vastavalt kohalike partnerite poolt esitatud vajadustele.

 

Konflikt Süürias on kestnud juba viis aastat ja selle tagajärjel on 11 miljonit inimest pidanud oma kodudest lahkuma. Koormus Süüria naaberriikidele on suur: Jordaania enda elanikkond vaevleb veepuuduse ja tõusvate hindade tõttu, samuti on riigis Araabia riikide suurim noorte tööpuudus. Liibanoni elanikkonnast on tänaseks rohkem kui veerand pärit Süüriast kuid riigil puudub infrastruktuur ja haldusvõimekus inimeste esmaste vajaduste katmiseks. Türgis on kõige suurem arv Süüria pagulasi, kelle olukorra teeb keerulisemaks keelte erinevus ning seetõttu kannatab laste haridus.

 

Töötame Jordaanias koos Soome partneriga Finn Church Aid piirkonna kahes suuremas pagulaslaagris (Zaatari ja Azraq), pakkudes Süüria põgenikele humanitaarabi toidu jagamise ja hariduse toetamise näol. Viimase kolme aasta jooksul oleme jaganud mahlapakke koolilastele, rajanud arvutiklasse ja korraldanud arvutikursuseid pagulasnoortele. Samuti oleme aidanud katta jalgpalliväljaku kunstmuruga, kus saavad mängida nii poisid kui tüdrukud. Jätkame tööd hariduse toetamisel ja rajame Azraqi laagrisse tarbevee taristu, mis toetab laagri elanike põllumajandustegevusi.

 

Tänaseks oleme alustanud tööd ka Liibanonis kohaliku partneriga Lebanese Society for Educational & Social Development (LSESD). Mondo katab LSESD alla kuuluvad Tahaddi kogukonnakeskuse kulusid. Keskuses toimub naiste toimetulekuprogramm, mille raames toimuval õmblemiskursusel valmistatud tooted turustatakse ning sõja eest põgenenud lastega töötavad psühhosotsiaalset tuge pakkuv nõustaja, lasteaia abiõpetaja, kunstiõpetaja ja hariduse- ja tunnivälise tegevuste juht. Tegevused on suunatud lastele vanuses 4-12 aastat. Türgis on meie partneriks hariduskeskus Small Projects Istanbul, mida kasutavad sajad linnas elavad Süüria pered türgi ja inglise keele kursusteks ja sissetulekut toova käsitööga tegelemiseks.

 

Lisaks Süüriast pagenute toetamisele töötame jätkuvalt koos usaldusväärsete partneritega Ukrainas. Mondo antava humanitaarabi kohta saab lähemalt lugeda siit, Ukraina tegevuste kohta leiab täpsemat infot siit.

Humanitaarabi Ukrainas, Mondo. Foto: Veronika Svištš

Jagasime

2500

toidupakki Ukrainas

Jagasime toidupakke

700

ISILi eest pagenud
Iraagi sisepõgenikule

Toimetasime tehnikat
ja ravimeid

8

Ukraina haiglani

Uudised

Kandideeri vabatahtlikuks tugiisikuks Süüria põgenikele Istanbulis

26.02.2017

Mondo otsib kaht tugiisikut, kes töötaksid Süüriast põgenenuid toetava organisatsiooniga Small Projects Istanbul. Vabatahtliku teenistusperiood on 5–8 nädalat ning lähetus toimub vahemikus aprilli lõpust juunini 2017. Vabatahtliku tegevusülesanded võivad muuhulgas hõlmata: väikelastega tegelemist; inglise keele õpetamist lastele, noortele ja naistele; õmblusele ja käsitööle pühendatud naiste toimetulekuprogrammi toetamist ning arendamist; kogukonnakeskuse jooksvate ülesannetega (sh korrashoid, ja igapäevased toimetused)
LOE EDASI