kliima ja rände häkaton

29-30. jaanuaril toimub kliima ja rände häkaton, kus 15-19-aastastest noortest koosnevad meeskonnad saavad arendada oma idee terviklikuks plaaniks. Neli parimat lahendust saavad 1000 € rahastust oma idee elluviimiseks.

 

MIS SEE ON?

Kahepäevane tiimitöö üritus, mille raames mõeldakse mentorite toel välja konkreetseid ideid kliima või rändega seotud väljakutsete lahendamiseks. 

 

KUS JA MILLAL?

29-30. jaanuar 2022 Tallinnas Taltech Mektory keskuses. Toitlustus ja majutus on osalejatele tasuta! (Ürituse esialgsed kuupäevad olid 13.-14. november.)

 

MIS TEEMADEL SAAB IDEID ARENDADA?

Ideed peavad aitama kaasa kliima või rändega seotud väljakutsete lahendamisele. Näiteks saad arendada ideid, mis vastaksid küsimustele nagu: 

  • Kuidas toetada sisserändajate kohanemist?
  • Kuidas kaasata välismaal elavaid eestlasi Eesti ellu?
  • Kuidas anda hoogu Eesti kliimaliikumisele?
  • Kuidas elada head elu vähemate asjadega?
  • Ja palju muud

Häkatonile registreerides tuleb tiimil valida, kas soovitakse tegeleda rände või kliima teemadega. 

 

KAS IDEE SAAB KA ELLU VIIA?

Jah! Kahte parimat rände- ning kahte kliimateemalist lahendust toetame 1000 euroga, millega saab järgneva 5 kuu jooksul lahenduse projekti kujul ellu viia! Lisaks saavad võiduprojektid endale mentori, kes projekti elluviimisel tiimi toetab. 

 

KES SAAVAD OSALEDA?

Osaleda saavad 15-19-aastased noored 3-5 liikmelistes meeskondades. Piisab vaid soovist  kliima või rände teemadel midagi ära, kindlaid oskusi, teadmisi või projektiideed pole vaja! 

Kui on huvi osaleda üksinda, tuleks sellest korraldajatele märku anda. 

 

Vähemalt 12-aastaste osalejate puhul on vajalik Covid tõendi esitamine – see tähendab, et pead olema vaktsineeritud või Covidi läbi põdenud viimase 6 kuu jooksul. 12-17-aastaste osalejate puhul on võimalik osaleda ka eelneva kiirtesti negatiivse tulemuse tõendiga.

 

KUIDAS OSALEDA?

Osalemiseks tuleb registreerida 3-5-liikmeline meeskond siin. Pärast seda saadame igale osalejale enda kohta info täpsustamiseks veel ühe registreerimislingi. 

Seejärel tuleb vaid jaanuari lõpus tulla tiimiga Mektorysse kohale. Transpordi sündmusele palume meeskondadel ise organiseerida. 

 Üritusel pakume tasuta toitlustust kohapeal ning majutust ürituse toimumiskoha lähedal asuvas Academic Hostelis. 

Jälgi ürituse infot ka Facebookis.

Üritust korraldavad MTÜ Mondo ja DD Stratlab

Kontaktisik: Joanna Kurvits (DD Stratlab), joanna@stratlab.ee 

 

Häkatoni korraldatakse MTÜ Mondo projektide 1Planet4All ning Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil raames, mida  rahastavad Euroopa Komisjon, Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest, Kultuuriministeerium ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Eesti Arengukoostöö Logo Mondo
Euroopa Komisjon