Mondo 10

25. november kell 18

Tartu, Eesti Rahva Muuseum

REGISTREERI SIIN

Tule tähista Mondo 10. sünnipäeva heategevusõhtuga „Hoolin haridusest!”, mis toimub 25. novembril Eesti Rahva Muuseumis. Sissepääsu tagab annetus, millega toetad laste haridust nii Eestis kui vaesemates kogukondades maailmas. Registreeri end üritusele siin.

Mondo on sõltumatu Eesti organisatsioon, mille töö fookus on käegakatsutavatel tulemustel nagu arengumaade laste hariduse edendamine ja naistele paremate toimetulekuvõimaluste tagamine.  Osaledes Mondo 10. sünnipäeval, saad ka Sina haridust toetada! Heategevusõhtu Eesti Rahva Muuseumis on täis huvitavaid mõtteid, põnevaid roogi, eksootilisi rütme ning sõbralikke kohtumisi.

Õhtut juhivad Rein Pakk ja Elina Reinold, vaata täpsemat kava allpoolt.

 

Mondo töötab hariduse valdkonnas kuna me usume, et haridus on kõige võimsaim relv maailma muutmiseks. Isegi kui koolis käimine on Eestis iseenesestmõistetav, jääb ta kaugeks unistuseks 50 miljonile lapsele üle ilma. Mondo Tarkusefondi kaudu saavad eestlased toetada arengumaade laste hariduse edendamist Ghanas, Keenias, Afganistanis ja Birmas. Igal aastal õpib Eesti annetajate toel nendes riikides üle 500 lapse. Hariduse kaudu on lastel võimalik saada parem töö ja toimetulek, hoolitseda enda ja pere tervise ja heaolu eest ning panustada oma kogukonna arengusse.

Mondo 10 üritusele tagab sissepääsu 40-eurone või suurem annetus, mis jaguneb Mondo Tarkusefondi ja ERMi vahel. Mondo Tarkusefondist toetame laste haridust Ghanas, Keenias, Afganistanis ja Birmas. ERM kutsub annetuste toel muuseumisse Eesti lasterikaste perede lapsed.

MTÜ Mondo annetuskonto number on EE491010220099409013. Palume selgitusse märkida “Hoolin haridusest” ja üritusel osalejate nimed, kelle eest annetus on tehtud. Kui Sa peole tulla ei saa, aga tahad siiski toetada, tee annetus samal kontonumbril ja märgi selgitusse lihtsalt “Hoolin haridusest”.

Dress Code – Cocktail Attire

Esineb:

Arnold Chiwawala
Band

Esineb:

Jaan Pehk

Esineb:

Popidiot

Kava:

17.30-18.00 Saabumine, tervitusjook (A-sissepääs)

18.00-19.00 Kohtumised teemal „Haridus muudab maailma!”

  • Anna Rosling
  • Marju Lauristin
  • Ilmar Raag
  • Loone Ots

19.00 Õhtusöök – Süüria Maitsed ja ERMi köök koostöös

19.45 Õnnesoovid

  • Mondo kolleegid Keeniast, Birmast ja Ukrainast.
  • Vikipeedia konkursi auhinna – Ghana reisi – väljakuulutamine.

20.10 Esineb Jaan Pehk

20.45 Esineb Trummi- ja Tantsutrupp Kuku! (workshop)

21.00 Serveeritakse šokolaaditort!

21.30 Tantsuks mängib Arnold Chiwalala bänd

22.30 Õhtu lõpetab elektroonilise muusika staar Popidiot

Soovi korral on eelnevalt registreerunud inimestel võimalik terve päeva jooksul külastada ERMi näitusi. Selleks tuleb pöörduda ERMi kassasse, kust saab vajaliku null-pääsme.


Eesti kultuuriloo püsinäitus „Kohtumised“ hõlmab ajateljel tänapäevast jääaja lõpuni kulgevat Ajarada ning 11 teemanäitust, mille hulgas ka omanäoline rahva osalusel valminud näitus ning avatud fond, kus eksponeeritaks järjest muuseumi tähtsamaid kollektsioone tervikuna. Soome-ugri püsinäitus „Uurali kaja“ tutvustab soomeugri rahvaid kultuuriliste soorollide taustal. Soome-ugri naiste ja meeste maailma näidatakse läbi koduste tegemiste, elatusalade ja maailmapildi. Eesti üle aegade suurima rahvarõivanäitusel on eksponeeritud 150 rahvarõivakomplekti, mis pärinevad kõigist Eesti kihelkondadest ja peegeldavad rahvarõivaste mitmekesisust geograafiliselt ja aastaringselt. 
Värskeim, oktoobris avatud näitus kannab nime „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi“.

Üritus toimub projektide „Media4Development“, SSEDAS – „Sotsiaal- ja solidaarmajandus: mõistlik lähenemine arengule ja jätkusuutlikkusele“ ning Supply Cha!nge raames. Projekte rahastab Euroopa Komisjon ning kaasrahastab Eesti Välisministeerium.

 

Üritus ei pruugi esindada Euroopa Komisjoni ametlikke vaateid.

Eesti Arengukoostöö Logo Mondo
M4D logo
Supply Chainge