Afganistani rahukaru

Jäta plastikauto või -nukk seekord ostmata ja vali pisikesele sõbrale-sugulasele hoopis Afganistani maapiirkonnas käsitsi valmistatud muheda olemisega rahukaru!

Unikaalse kingiga valmistad rõõmu lapsele ja toetad Afganistani perekondi, kelle kodus karud käsitööna valmivad. Karud on riietatud erinevatesse Afganistani rahvarõivastesse, nii hoitakse alles kohalikke traditsioone  – Afganistanis on kombeks olnud alustada juba 7-aastastele tüdrukutele tikkimiskunsti ja vaibakudumise õpetamist. Kuna inimsuuruses rahvarõivaid on alguses raske valmistada, siis harjutatakse nö nukuriiete peal. Rahukarusid ja nende kostüüme valmistavad Afganistani naised ja ühe karu valmistamise juures saab tööd kuni 5 naist. Karu on oluline sissetulekuallikas naistele ja rahusõnum maailmale raskusi näinud Afganistanist.

 

Iga karu on unikaalne ning valmistatud suure hoole ja armastusega. Varese tikandiga karude puhul esineb varieeruvusi tikandite värvis ja kujus – loodame, et näete seda osana toote võlust!

 

Mõõdud: kõrgus 18cm

Osta toode:

punt rahukarusid

Varesega

Roheline
(Laost otsas)

Kirju
(Laost otsas)

Oina tikandiga
(Laost otsas)

Lilleline
(Laost otsas)

Afganistani ettevõtte Silk Road Bamiyan käsitöötooted on valmistanud Dragon Valley käsitöölised Afganistani maapiirkonnas. Käsitsi kootud kangastele tehtud tikandid ning rahvarõivastes mängukarud aitavad kohalikel naistel sõjast räsitud riigis hoida alles käsitööoskusi ning teenida sissetulekut. MTÜ Mondo turustab Bamiyan tooteid Eestis, et toetada Afganistani naiste ettevõtlust ja paremat toimetulekut.