Joogamati kott Ugandast

Rõõmsatest Aafrika kangastest joogamatikotid toovad päikest südamesse ja trennimatile nii helgel jaanipäeval kui pimedatel novembriõhtutel.

Uganda noorte käsitööliste valmistatud joogamatikotid on mõnusast puuvillakangast ja teevad matiga läbi linna liikumise stiilseks ja mugavaks – ole sa siis rattal või jalgsi. Kotil on üks pikk sang, millega matt üle õle visata. Kotisuu sulgemiseks on lihtne nöör. Kott on seest kaetud musta puuvillase voodrikangaga.

Materjalid: puuvill, sünteetiline nöör. Kangad võivad anda värvi, pese eraldi ja 30 kraadi juures.

Mõõdud:

keskmine (M): põhja läbimõõt 15 cm, pikkus 67 cm

suur (L): põhja läbimõõt 18 cm, pikkus 71 cm

Iga toode on valminud käsitsi, tihti naiste poolt, kes ei tunne numbreid ega oska käsitseda mõõdulinti. Küll aga panevad nad igasse tootesse hulgaliselt hoolt ja armastust. Loodame, et näete väikseid erinevusi suuruses, mustris ja värvides osana toote võlust!

Osta toode:

Laost otsas

Muster 2, L
(Laost otsas)

Muster 1, L
(Laost otsas)

Muster 3, L
(Laost otsas)

Muster 4, L
(Laost otsas)

Kõik meie Ugandas valminud tooted on tehtud 5 noore naise poolt, kes liiguvad ratastoolis. Nad tegutsevad Kampala Disabled Initiatives nime all ning neile kuulub pood-õmblustöökoda Uganda pealinnas Kampalas, mille rajamist on toetanud MTÜ Mondo ja Eesti arenguabi. Pildil on üks KDI õmblejatest, Night Nalwoga (35), kes jäi lapsena lastehalvatuse tõttu ratastooli. Nightile meeldib väga naiste õmblustöökojas töötada, sest õhkkond hea ning on tunne, et “tehakse oma asja”. Night ütleb, et ühistu kaudu on naised õppinud toetama ja usaldama teineteist, tegema kõvasti tööd ja olema iseseisvamad. 2014-2015 aastal käis Kampalas abiks disainer Liina Viira, kes aitas uusi tooteid välja mõelda ja paremaid tootmisvõtteid juurutada – pildil on Night Liina disainitud ja enda õmmeldud Weekender kotiga.