Koolikott Afganistani koolitüdrukule

Kõigile Afganistani koolilastele on kooliskäimine ja õpikud küll tasuta, kuid vajaka on paljudest muudest koolivahenditest. Alates 2012. aastast saab igal aastal umbes 30 tüdrukut Ida-Afganistanis endale kooli alguse puhul Mondo toel koolikoti.

Selle kingitusega panustad Mondo Tarkusefondi, mille abil toetatakse koole ja tublisid õpilasi Ghanas, Keenias, Myanmaris ja Afganistanis.

Osta toode:

15€

Kogus:
Mondo heateokingitus Afganistan

Fatima Zahra kool töötab juba mitmendat aastat tänu Mondoga koos taotletud Eesti arengukoostöö toetusele ja Eesti annetajate panusele. Kogutud toetusega tasutakse õpetajate palkasid, samuti saavad õpilased endale koolikoti ning koolitarbeid. Kooli asutas kunagi ratastooli jäänud endine mudžaheedi võitleja, kes tahtis aidata teisi erivajadustega inimesi. Tüdrukud on pärit peredest, kus ema või isa on saanud miiniplahvatuses viga ja kaotanud käe või jala. Seetõttu on neil raskem tööd leida ja nad on kehvemas majanduslikus olukorras. Koolis õpib 240 tütarlast, varem 6-klassiline kool on eestlaste toetuse abil laienenud 8-klassiliseks.

95% annetusest läheb otse sihtriiki.

Afganistan

Loe, kuidas Mondo Afganistanis kohalikku kogukonda aitab.