Õmbluskursus Keenia naistele

Selle kingiga panustad Mondo Naistefondi, mille kaudu toetame Shianda naiste majanduslikku toimetulekut.

Õmblusoskused annavad võimaluse naistele teenida olulist lisasissetulekut oma peredele.

Eesti õmblustehnoloog Karin ning disanerid Liina ja Kalle koolitasid oma vabatahtliku lähetuste ajal Shianda küla naisi õmblema. Nüüd õmblevad naised iseseisvalt igal sügisel üle 100 koolivormi, mida kannavad eestlaste toel põhikoolis käivad lapsed. Samuti pingutatakse teiste piirkonna koolide hangete võitmise nimel, et suuremat sissetulekut teenida. Selle kingiga panustad naiste ettevõtlusfondi, mille abil edendatakse Mondo sihtriikides naiste toimetulekuvõimalusi ning väikeettevõtlust.

 

Mondo Naistefondi võid teha ka lihtsalt annetuse, millega toetad naiste toimetulekut ja ettevõtlust Mondo partnerriikides. Loe edasi siit

Osta toode:

11€

Kogus:

Judit Bwire on Shianda küla naine, kes alates 2014. aastast õmbleb Mondo toetuslastele koolivorme ja hoiab silma peal teiste õmblejate töö kvaliteedil. Juditil on neli last ja pool aakrit maad, kus ta kasvatab maisi. Et Juditi mees on töövõimetu pärast põetud rasket haigust, pingutab naine üksi, et teenitud sissetulekutega lastele kooliharidust võimaldada. Neljast lapsest vanim tütar Anastasia lõpetas keskkooli ja astus ülikooli. Juditil endal jäi pere rahanappuse tõttu keskkool pooleli, kuid tal jätkus südikust õppida hiljem õmblejaks. Igal aastal teenib Judit õmblemise eest u 12 000 šillingit (ca 120 EUR). Eelmisel aastal maksis ta selle abil ära tütre koolivõlad. Ülejäänud raha eest ostis ta endale kana.

95% annetusest läheb otse sihtriiki.

kenya

Loe, kuidas Mondo Keenias kohalikku kogukonda aitab.