Vaata ostukorvi “Arvuti või nutitelefon digilõhe vähendamiseks” lisati sinu ostukorvi.

Õpikud ja koolitarbed

Selle kingiga toetad Afganistani, Myanmari, Keenia või Ghana õpilastele koolitarvete ja õpikute ostmist.

Mondo töötab Ghanas, Keenias, Myanmaris ja Afganistanis mitmete koolidega, kus puuduvad kas elementaarsed õppematerjalid täielikult või jääb vajaka ilukirjandusest, teatmeteostest, vihikutest ja kirjutusvahenditest. Näiteks Šani aladel Myanmaris on pahatihti terve klassi peale üks õpik. See õpik on õpetaja käes, kes kogu klassile sealt uut tarkust ette loeb. Afganistanis seevastu on õpikud küll riigi poolt tagatud, kuid puudu jääb õpilaste koolitarvetest – pliiatsitest, vihikutest, pastapliiatsitest.

Selle kingitusega panustad Mondo Tarkusefondi, mille abil toetatakse koole ja tublisid õpilasi Ghanas, Keenias, Myanmaris ja Afganistanis.

Osta toode:

5€

Kogus:

Zamzama on Fatima Zahra tüdrukutekooli õpilane, kus õpivad Afganistani sõjaohvrite lapsed. Tema perekond on konservatiivne ja peab lugu traditsioonidest ning tema vanemad ei ole kindlad, kas Zamzama peaks üldse koolis käima. Isa tahaks hoopis, et ta aitaks perele küttepuid koguda. Tüdrukul õnnestus siiski oma vanemaid veenda; küttematerjali kogub ta peale tunde. Haridus on koolis tasuta ja vastab nõuetele. Fatima Zahra kool on Zamzama lootuskiir paremale elule. Ta soovib väga oma õpinguid jätkata ja tulevikus õpetajaks saada. “Ma tahaksin, et kool leiaks toetajaid juurde ja saaks rohkem õpilasi vastu võtta. Afganistanis on liiga palju peresid, kes ei saada oma tütreid kooli, aga Afganistani tüdrukud vajavad võimalust koolis käia,” ütleb Zamzama.

95% rahast läheb otse abivajajateni
Afganistan
Loe kuidas Mondo Afganistanis kohalikku kogukonda aitab.