OSTUKOTT GHANAST

Lihtne vahatrükis kangast ostukott Kongo küla käsitöölistelt mahutab väiksemad ostud, aga sobib ka igapäevaseks sülearvuti, raamatute või vahetusjalanõude kaasaskandmiseks.

Väike lukuta sisetasku võimaldab võtmed ja telefoni muust kraamist eraldi hoida. Sangad on parasjagu nii pikad, et kotti saab kanda üle õla ja ka käe otsas.

Ostuga toetad nii Ghana naiste ettevõtlust kui ka loodussõbralikku elustiili, vähendades kilekottide tarbimist. Hea sulle, hea loodusele, hea Ghana külanaistele!

 

Mõõdud: ~35cm x 40cm

Kangad võivad anda värvi, pese eraldi ja 30 kraadi juures.

 

Iga toode on valminud käsitsi, tihti naiste poolt, kes ei tunne numbreid ega oska käsitseda mõõdulinti. Küll aga panevad nad igasse tootesse hulgaliselt hoolt ja armastust. Loodame, et näete väikseid erinevusi suuruses, mustris ja värvides osana toote võlust!

Osta toode:

Laost otsas

Ostukott Tote bag Mondo

Muster 1
(Laost otsas)

Muster 2
(Laost otsas)

Muster 3
(Laost otsas)

Ghanast pärit õmblustooted on valminud Kongo külas Põhja-Ghanas. Piirkond on üks Ghana vaeseimaid – savanniala, kus pealetungiva kõrbe ja väheviljakate muldade tõttu on peredel raske end traditsioonilise põllumajandusega toita. Üks väheseid väikeettevõtlusvorme, millega naised tegelevad, on õmblustööd – külakeskus on täis väikseid õmblusärisid, kus külaelanikud lasevad endale pidulikuks puhuks kleidid-särgid õmmelda. Georgina, Constance, Lariba ja Pufaba on need õmblejad, kelle käest Mondo oma õmblustooteid ostab. Lisaks käivad Mondo toel Georgina juures õmblemist õppimas 4 noort tüdrukut, kes varase raseduse või pere vaesuse tõttu on põhikoolist välja langenud ja nüüd ametit õpivad.