Punutud õlakott DAINA

Kerge punutud õlakott on mõnus suvine kaaslane – mahutab hästi kõik väikse ja olulise ning sobib hästi nii teksade kui ka kleidi juurde.

Koti punutud osa on valmistatud käsitööna naturaalsest värvimata elevandirohust, klapp, sang ja nööbid on Ghana kohalikust kitsenahast. Sanga pikkus on reguleeritav. Kott on ilma voodri ja sahtliteta.

 

Mõõdud: 30×16 cm, kõrgus (ilma sangata) 33 cm, sanga pikkus maksimaalselt 130 cm

 

Korv on naturaalsest veta vera kõrrest, nahkdetailid on kitsenahast. Väldi pikaajalist kasutamist niisketes tingimustes. Kui korv kaotab vormi, niisuta see kergelt ja taasta kätega algne vorm. Lase hästi ventileeritud ruumis kuivada. Värvid võivad otsese päiksevalguse käes tuhmuda. Ettevaatust – võib anda väikseid pinde!

Osta toode:

Laost otsas

Punutud õlakott DAINA Woven shoulder-bag DAINA Mondo

Sinine
(Laost otsas)

Pruun
(Laost otsas)

Naturaalne
(Laost otsas)

Korvipunujate ühistu Yen Pang Basket Weavers sündis Põhja-Ghanas Kongo külas 2014. aastal, mil Mondo pakkus külanaistele võimalust õppida korvipunumist. Algselt 8 naisega mangopuu all alustanud ühistu on tänaseks kasvanud 30 liikmeni ning Mondo ja Eesti Välisministeeriumi abiga kohandanud endale väikse maja, kus käiakse koos punumas. Punujatest umbes pooled on lesknaised, kelle positsioon ühiskonnas on madal, valdav osa naistest on kirjaoskamatud. Korvide punumine pakub neile olulist lisasissetulekut väikepõllumajanduse kõrval. Mondo vabatahtlikuna on naistel abiks käinud disainerid Triin Kordemets, Anne-Liis Leht ja Piret Meos.