Tikandiga PUUVILLANE ÕLAKOTT

Andekate Agfanistani käsitööliste valmistatud rikkaliku ristpistetikandiga õlakotid sobivad pilkupüüdvaks aksessuaariks ja mahutavad parasjagu telefoni, rahakoti või reisidokumendid. Sobib kasutamiseks ka kaelakotina.

Iga kott on unikaalne – imepeened ristpisted moodustavad kauneid afgaani mustreid. Esikülge kaunistab tikand, tagakülg ja pael on tumedast puuvillakangast. Kott on suletav lukuga, sees on väike tasku.

Kott sobib suurepäraselt ka kingituseks.

 

Materjalid: käsitsi tikitud puuvillakangas, poroloonist vahekiht, sees õhuke puuvillane vooder

 

Mõõdud: 20×15 cm

Paela pikkus u 100 cm

Osta toode:

kaelakott muster 1

Muster 1

Muster 2
(Laost otsas)

Muster 3
(Laost otsas)

Muster 4
(Laost otsas)

Zardozi, pärsia keeles “kuldne tikand”, loodi pea 30 aastat tagasi, et pakkuda teenimisvõimalust toona massiliselt Pakistani saabunud Afganistani sõjapõgenikele. Tänagi teenivad mitutuhat Ida-Afganistani maapiirkondades ja piiriäärsetes pagulaslaagrites elavat Afganistani naist Zardozi kaudu tikkimise ja käsitööga stabiilset sissetulekut. Isiklik sissetulek annab naistele tugevama positsiooni perekonnas ja kogukonnas ning võimaldab neil saada arstiabi ja harida oma lapsi. MTÜ Mondo turustab Zardozi tooteid Eestis, et toetada Afganistani naiste ettevõtlust ja paremat toimetulekut.