TURUKORV MARY

Naudid hommikust turulkäiku ning võimalust varuda koju värsket turukraami? Või otsid mõnusat korvi, millega omakasvatatud tomateid ja sibulaid maakodust linna tuua? Turukorv on Sulle selleks ideaalne kaaslane, mahutades ära ka raskeimad saadused.

Naturaalsest elevandirohust punutud korv on laia põhjaga, tänu nahksangadele vastupidav. Korv sobib hästi ka köögiviljade hoiustamiseks kodus – lisab Aafrika värve ja hõngu sinu kööki!

 

Mõõdud suurel: laius 42cm, kõrgus (koos sangaga) 43cm

Mõõdud keskmisel: laius 37cm, kõrgus (koos sangaga) 43cm

Mõõdud väiksel: laius 35cm, kõrgus (koos sangaga) 37cm

Korv on naturaalsest veta vera kõrrest, sangad on kaetud kitsenahaga. Väldi pikaajalist kasutamist niisketes tingimustes. Kui korv kaotab vormi, niisuta see kergelt ja taasta kätega algne vorm. Lase hästi ventileeritud ruumis kuivada. Värvid võivad otsese päiksevalguse käes tuhmuda. Ettevaatust – võib anda väikseid pinde!

Osta toode:

Laost otsas

Korvipunujate ühistu Yen Pang Basket Weavers sündis Põhja-Ghanas Kongo külas 2014. aastal, mil Mondo pakkus külanaistele võimalust õppida korvipunumist. Algselt 8 naisega mangopuu all alustanud ühistu on tänaseks kasvanud kahekordseks ning Mondo abiga kohandanud endale väikse maja, kus käiakse koos punumas. Punujatest umbes pooled on lesknaised, kelle positsioon ühiskonnas on madal, valdav osa naistest on kirjaoskamatud. Korvide punumine pakub neile olulist lisasissetulekut väikepõllumajanduse kõrval. 2014. aasta sügisel viibis Kongo külas Mondo vabatahtlikuna disainer Triin Kordemets ja aasta hiljem Anne-Liis Leht, kelle koostööst kohalike meistritega on müügilolevad korvid sündinud.