ÜMMARGUNE KORV KESKMINE

Kerge ja mugav ümmargune korv on justkui loodud marjade või seente korjamiseks. Muul ajal leiab korv rakendust ka kodus, mahutades köögiviljad, lõngakerad või villased sokid, mis kipuvad muidu ekslema minema.

Mõõdud:

Muster 1 Kõrgus koos sangaga 30-31cm, diameeter 30-33cm

Muster 2 Kõrgus koos sangaga 26cm, diameeter 27cm

Muster 3 Kõrgus koos sangaga 26-28cm, diameeter 30-32cm

Muster 4 Kõrgus koos sangaga 36cm, diameeter 33cm

Muster 5 Kõrgus koos sangaga 33cm, diameeter 34cm

*Kuna tegemist on käsitööga, siis korvide mõõdud pisut varieeruvad.

 

Korv on naturaalsest veta vera kõrrest. Väldi pikaajalist kasutamist niisketes tingimustes. Kui korv kaotab vormi, niisuta see kergelt ja taasta kätega algne vorm. Lase hästi ventileeritud ruumis kuivada. Värvid võivad otsese päiksevalguse käes tuhmuda. Ettevaatust – võib anda väikseid pinde!

Osta toode:

Korvipunujate ühistu Yen Pang Basket Weavers sündis Põhja-Ghanas Kongo külas 2014. aastal, mil Mondo pakkus külanaistele võimalust õppida korvipunumist. Algselt 8 naisega mangopuu all alustanud ühistu on tänaseks kasvanud kahekordseks ning Mondo abiga kohandanud endale väikse maja, kus käiakse koos punumas. Punujatest umbes pooled on lesknaised, kelle positsioon ühiskonnas on madal, valdav osa naistest on kirjaoskamatud. Korvide punumine pakub neile olulist lisasissetulekut väikepõllumajanduse kõrval. 2014. aasta sügisel viibis Kongo külas Mondo vabatahtlikuna disainer Triin Kordemets ja aasta hiljem Anne-Liis Leht, kelle koostööst kohalike meistritega on müügilolevad korvid sündinud.