16.02.12

Maailmahariduskeskuse arendus Eestis

1.6. 2011- 31.5.2012

Projekti üldiseks eesmärgiks on edendada maailmaharidust Eestis ning selle kaudu tõsta teadlikkust globaalsetest arenguküsimustest Eesti üldhariduskoolides ja avalikkuses. See eesmärk aitab koolidel rakendada uue õppekava eesmärke ning toetab üldsuse vajadust paremini mõista avatud valitsemise, inimõiguste tagamise, sotsiaalse õigluse, humanitaarabi ning arengukoostöö põhimõtteid, üleilmseid (arengu)probleeme ning nende lahendusi.

Projekti otseseks eesmärgiks on toetada ja laiendada Maailmahariduskeskuse arendust Eestis ning tugevdada koolivõrgustikku, mis on moodustunud Maailmahariduskeskuse eestvedamisel (UNESCO koolid, Sotsiaalse õigluse –projekti koolid ning Afganistani sõpruskoolid).

Projekti kaudu peetakse üleval Maailmakool.ee portaali ning koostatakse igakuist Maailmakooli uudiskirja. Tutvustatakse maailmahariduse temaatikat õpetajate hulgas laiemalt: nt. kohalike aineõpetajate seltside kaudu, osaletakse infopäevadel ning koostatakse maailmaharidust ja Maailmahariduskeskust tutvustavaid materjale. Samuti luuakse koostöös ekspertgrupi õpetajatega uusi õppematerjale, mis sobivad kokku uue õppekavaga ja annavad ideid ainete lõiminguks. Korraldatakse ka Maailmahariduse suvekool suvel 2011 ning talvekool 2012, mis toimivad täiendkoolitusena ja motivatsioonina juba kaasatud õpetajatele. Samas arendadakse ka uusi õppematerjale koolidele ja lasteaedadele.

Ülikoolidega arendadakse maailmahariduse temaatikat õpetajakoolitustes. Koolitatakse õpinguid alustavaid tundengeid ning tutvustatakse koostöös Oulu Ülikooliga maailmaharidust õpetajakoolituse õppejõududele ning doktorantidele.

Projekti tulemusena on:
– Eestis olemas hästi varustatud ja aktiivselt külastatav Maailmahariduskeskus, mis pakub õpetajatele, noorsootöötajatele ja noortele abi ja toetust maailmaharidustegevuste läbiviimisel (nt. laenutada filme, näitusi, mängusid, õppematerjale jne.);

– töötav Maailmakool.ee portaal, kuhu on koondatud maailmahariduse materjalid ja teave. Projekti tulemusena kasutab keskust ja portaali 200 Eesti kooli.

– täiendkoolituste kaudu on koolitust saanud 80 õpetajat ning ning maailmahariduse teemade kasutus on suurenenud õpetajakoolituste kavades ülikoolis. Eksisteerib õpetajatest koosnev ekspertgrupp. Ekspertgrupi liikmed on käinud Soomes õppereisil tutvumas Opeko maailmahariduse täiendkoolitustega ning Soome koolide praktikaga.

– Avalikkuse teadikkuse tõstmiseks eetris olnud 22 raadiosaadet, milles on käsitletud arengukoostööga ja maailmaharidusega seotud teemasid.

– Koolides töötab 20 filmiklubi, mis aitavad avardada koolinoorte maailmavaadet ning MTÜ Mondo pakub võimalust vabatahtlikkuks tegevuseks sellest huvitatud noortele (näiteks oma arengukoostööprojektide raames).

Projekti toetab Eesti Välisministeerium arengukoostööks ettenähtudud ressurssidest.

VIEW ALL NEWS

Environmental Justice Conference raises questions of Estonia’s role in the climate crisis

08.04.25

The first international environmental justice conference in the Baltics organised by Mondo and Environmental Law Center will take place this Thursday. The event offers an opportunity to discuss what role Estonia, now among the wealthier countries, takes globally to support people in lower-income countries who are already suffering from environmental and climate crises. Related events
READ MORE
VIEW ALL
MTÜ Mondo
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.