Afghanistan

Mondo has been active in Afghanistan since 2008.

We have long-term partners, with whom we cooperate in Kabul and North Afghanistan. Similarly, we have also maintained the Fatima Zahra girls’ school in Jalalabad. Take a closer look at our operation areas and projects below. The Estonian Ministry of Foreign Affairs and private donors have helped Mondo to work in Afghanistan.

By completing Mondo’s computer skills training,

100 WOMEN

from the Fayrab Province have found a job

In the Fatima Zahra School for Girls in Jalalabad

275 STUDENTS

receive education with aid from Mondo

We built computer classrooms

FOR 13000 STUDENTS

in the schools of Herat

We have delivered

1000 TEXTBOOKS

about first aid to the Herat Province

Thanks to trainings for midwives

UP TO 50 000 WOMEN

receive better birth aid

We have delivered

2000 FIRST AID KITS

to Helmand

In 2016, we trained

36 INSTRUCTORS

in the emergency services of Afganistan

Mondo’s activities in Afganistan

 READ MORE

Partners

Tolo Services and Cultural Organization (TSCO)

TSCO on kohalik afgaani organisatsioon, mis toetab naiste ja laste sotsiaalset arengut Afganistani erinevates piirkondades. Meie kontatkisikuks on Mohammed Mohsin. Alates 2003. aastast korraldab TSCO kirjaoskus-, tervishoiu- ja õmbluskoolitusi naistele iseseisva toimetuleku eesmärgil.

Kui Hr Mohsin 2015. aastal Eestis käis, külastas ta ka Riigikogu. Sinnajõudmiseks istus ta taksosse ja palus end viia parlamendi juurde. Taksojuht ei osanud aga väga inglise keelt ja leidis, et härra tahab kindlasti hommikul kell 9 minna ööklubisse Parlament  ja hakkaski sinnapoole liikuma. Mohsin sai küll aru, et suund on vale, kuid ei olnud ka päris kindel, mida ette võtta. Õnneks helistas talle just Mondo projektijuht Maari ja selgitas telefonitsi taksojuhile, et Mohsin ikka päris parlamenti toodaks.

Afghan Disabled and Vulnerable Society (ADVS)

Afghan Disabled and Vulnerable Society ADVS on kohalik afgaani organisatsioon Jalalabadis. Sayed Hussein Sadaqat on nende esindaja. Hr Sadaqat on endine mudžahediini võitleja, kes jäi vigastuse tagajärjel ratastooli ja asutas seejärel MTÜ, mis aitab erivajadustega inimesi. Tal õnnestus juba Talibani ajal avada konservatiivseimal puštu alal Jalalabadi lähistel tüdrukute kool, mis tegutseb siiani.

 

Taliban saatis kohaliku mulla kooli sulgema, aga hr Sadaqat vestles mullaga ja selgitas, et ka koraan näeb ette, et igaüks peaks hariduse saama ja vestluse tulemusena tõi mulla oma tütred ka tema kooli. Tema asutatud MTÜ Afghan Disabled and Vulnerables Society tegeleb erivajaduste inimeste toetamisega Ida-Afganistanis.