Mondo on Afganistanis töötanud alates 2008. aastast, mil Helmandi provintsi lähetatud tervishoiueksperdid aitasid üles ehitada piirkonna meditsiinialast süsteemi. Nüüd töötame Põhja- ja Ida-Afganistanis tegutsevate kohalike partnerorganisatsioonidega, et parandada naiste reproduktiivtervist, juurdepääsu sünnitusabile, tüdrukute haridust, sh arvutioskusi ja tervisekasvatust. Alates 2012. aastast peame üleval Fatima Zahra tüdrukutekooli Jalalabadis, Nangarhari provintsis. Vaata meie tegevuspiirkondi ja projekte lähemalt allpoolt.

 

Mondo tegevusi Afganistanis aitavad ellu viia Eesti Välisministeerium ning era-annetajad.

Faryabi provintsis on töö leidnud

100 naist,

kes läbisid Mondo arvutikursuse

Toetame Jalalabadis

275 õpilase

haridust Fatima Zahra tüdukutekoolis

Ehitasime arvutiklassid

13000 õpilasele

Herati koolides

Oleme toimetanud

1000 õpikut

esmaabist Herati provintsi

Paremat sünnitusabi saavad kuni

50 000 naist

tänu ämmaemandate koolitustele

Oleme Helmandisse toimetanud

2000 pakki

esmaabitarbeid

Aastal 2016 koolitasime

36 instruktorit

Afganistani päästeteenistustes

Mondo tegevused Afganistanis

LOE LÄHEMALT

Mondo partnerid Afganistanis

Tolo Services and Cultural Organization (TSCO)

TSCO on Afganistani organisatsioon, mis toetab naiste ja laste sotsiaalset arengut riigi erinevates piirkondades. Alates 2003. aastast korraldab TSCO kirjaoskus-, tervishoiu- ja õmbluskoolitusi naistele iseseisva toimetuleku eesmärgil. Mondo tegevuste koordinaator on Ali Afzali (pildil), kes lisaks TSCO tööle tegutseb ka inimõiguste aktivisti ja valimisvaatlejana.

Afghan Disabled and Vulnerable Society (ADVS)

ADVS on Jalalabadis asuv organisatsioon, mis tegeleb sõjaohvrite toetamisega Ida-Afganistanis. Organisatsiooni juhib Sayed Ahmad Shah (pildil), kes oli varem ADVSi asedirektor ning kellel on pikaajaline kogemus humanitaarabi valdkonnas. Organisatsiooni asutas ning seda juhtis kuni oma surmani 2018. aastal Ahmad Shah isa Sayed Hussein Sadaqat. Hr Sadaqat oli endine mudžahediini võitleja, kes jäi vigastuse tagajärjel ratastooli ja asutas seejärel MTÜ, et aidata sõjaohvreid jt erivajadustega inimesi. Tal õnnestus juba Talibani ajal avada konservatiivsel puštu alal Jalalabadi lähistel tüdrukute kool, mis tegutseb Mondo toel siiani.

Aktiivsed projektid Afganistanis

Uudised

Eesti ekspertid koolitavad Afganistani ämmaemandaid

02.05.2019

Aprillis alustas Mondo kolmandat korda tervisehariduse edendamise koolitusi Afganistanis. Sel korral viiakse ämmaemandate koolitused läbi Sheberghani linnas, Jawzjani provintsis, Põhja-Afganistanis. Ibn Yamin nimelisse terviseinstituuti tulevad järgmise 7 kuu jooksul kokku 30 ämmaemandust õppivat tudengit või juba praktiseerivat ämmaemandat, kes Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli (TTHK) lektorite ja tudengitest mentorite abiga lahendavad e-õppes erinevaid naiste tervisega seotud küsimusi.
LOE EDASI