Mondo on Afganistanis töötanud alates 2008. aastast, mil Helmandi provintsi lähetatud tervishoiueksperdid aitasid üles ehitada piirkonna meditsiinialast süsteemi. Nüüd töötame Põhja- ja Ida-Afganistanis tegutsevate kohalike partnerorganisatsioonidega, et parandada naiste reproduktiivtervist, juurdepääsu sünnitusabile ja võimaldada tüdrukutele haridust, sh arvutioskusi ja tervisekasvatust. Alates 2012. aastast peame üleval Fatima Zahra tüdrukutekooli Jalalabadis, Nangarhari provintsis. Vaata meie tegevuspiirkondi ja projekte lähemalt allpoolt.

 

Mondo tegevusi Afganistanis aitavad ellu viia Eesti Välisministeerium ning era-annetajad.

Mondo tegevused Afganistanis

LOE LÄHEMALT

Mondo partnerid Afganistanis

Tolo Services and Cultural Organization (TSCO)

TSCO on Afganistani organisatsioon, mis toetab naiste ja laste sotsiaalset arengut riigi erinevates piirkondades ja jälgib inimõiguste olukorda. Alates 2003. aastast korraldab TSCO kirjaoskus-, tervishoiu- ja õmbluskoolitusi naistele iseseisva toimetuleku eesmärgil. Mondo tegevuste koordinaator on organisatsiooni juht Ali Afzali (pildil), kes tegutseb ka inimõiguste aktivisti ja valimisvaatlejana.

Afghan Disabled and Vulnerable Society (ADVS)

ADVS on Jalalabadis asuv organisatsioon, mis tegeleb sõjaohvrite toetamisega Ida-Afganistanis. Organisatsiooni juhib Sayed Ahmad Shah (pildil), kes oli varem ADVSi asedirektor ning kellel on pikaajaline kogemus humanitaarabi valdkonnas. Organisatsiooni asutas ning seda juhtis kuni oma surmani 2018. aastal Ahmad Shah isa Sayed Hussein Sadaqat. Hr Sadaqat oli endine mudžahediini võitleja, kes jäi vigastuse tagajärjel ratastooli ja asutas seejärel MTÜ, et aidata sõjaohvreid jt erivajadustega inimesi. Tal õnnestus juba Talibani ajal avada konservatiivsel puštu alal Jalalabadi lähistel tüdrukute kool, mis tegutseb Mondo toel siiani.

Aktiivsed projektid Afganistanis

Uudised

Mondo toetas koroonaviiruse ennetustööd kuues riigis

09.07.2020

MTÜ Mondo vahendusel on viimase nelja kuu jooksul saanud koroonaviiruse vastases võitluses tuge kuue erineva riigi kogukonnad. Rahaliselt on panustanud nii eraannetajad kui Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest. MTÜ Mondo on läbi aastate pakkunud arengukoostööd ja humanitaarabi maailma kõige vaesemates kogukondades. Koroonakriisi puhkedes peatati paljud tegevused ning partnerite juures olnud ekspertidest vabatahtlikud suunati tagasi
LOE EDASI