21.12.22

15 sülearvutit Ukraina õpetajatele

E-riigi Akadeemia ehk eGA annetuskampaania kogus vahendeid 15 sülearvuti ostmiseks Ukraina õpetajatele, et lapsed saaksid jätkata õpinguid, isegi kui nende koolihoone sõjas hävis. Mondo toimetas arvutid Tšernihivi regiooni õpetajatele, kes kasutavad neid kaugõppe läbiviimiseks.

Mondo õpetajatele suunatud digipädevuste programm Ukrainas on juba kaasanud rohkem kui sada õpetajat neljast Ukraina piirkonnast (Luhansk, Lviv, Ivano-Frankivsk, Dnipropetrovsk) ja kümnest koolist. Uusi oskusi saavad haridustöötajad rakendada õppeprotsessi käigus: kasutada erinevaid tarkvaraprogramme ja veebiplatvorme tundide ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks, sealhulgas distantsõppeks, mis on Ukraina praeguses olukorras laial kasutuses. Õpetajate jaoks on see programm võimaluseks mitte ainult parandada oma oskusi vaid saada ka tuge kogenud koolitajatelt.

Kahjuks puuduvad koolides varustatud arvutiklassid (või need olid, kuid hävisid lahingutegevuses) ja vajalikud seadmed, nagu printerid, skännerid, interaktiivsed tahvlid, projektorid. Olukord on halvenenud sõja tõttu, sest paljud õpetajad ja õpilased on sunnitud oma kodudest lahkuma või on koolimajad hävinud. Praegu toimub suurem osa haridusprotsessist distantsilt. Näiteks Luhanski oblasti koolid on läinud täielikult üle veebipõhisele formaadile, sest oblast on okupeeritud või koolimajad täielikult hävinud. Samuti on distantsõppele ülemineku põhjuseks julgeolekukaalutlused ning soojuse ja elektri puudumine. Siiski pingutavad koolid, et uues reaalsuses toime tulla ja paljud koolid töötavad kombineeritud formaadis – näiteks on õpetajad koolimajades kohal, et valmistada ette või anda veebipõhiseid tunde.

Jätkame õpetajatele digipädevuste koolituste pakkumist Ukrainas. Lähiajal toimub koolitus Tšernihivi piirkonna koolis, mis on lahingutegevuses kannatada saanud. eGA annetuse eest on juba soetatud 15 sülearvutit, mis on Ukraina poole teel.

Fotol digipädevuste koolituse läinud Dinpropetrovski oblasti kooli õpetajad.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Uuring: Poed hoiduvad banaanide vastutustundlikkuse osas vastutuse võtmisest

24.03.23

Värske analüüs kaardistab banaani teekonna Eestisse ning uurib, mida teevad Eesti toidupoeketid selleks, et tagada lettidel vastutustundlikult kasvatatud viljad. Eestis on banaaniimport viimase kümne aastaga kasvanud 60 protsenti. Kui 2010. aastal sõid Eesti inimesed 12 miljonit kilogrammi banaane, siis 2020. aastal oli tarbimine juba 19 miljonit kilogrammi. Banaanide tootmine panustab ühest küljest tootjariikide majanduslikku heaolusse,
LOE EDASI
VAATA KÕIKI