21.12.22

15 sülearvutit Ukraina õpetajatele

E-riigi Akadeemia ehk eGA annetuskampaania kogus vahendeid 15 sülearvuti ostmiseks Ukraina õpetajatele, et lapsed saaksid jätkata õpinguid, isegi kui nende koolihoone sõjas hävis. Mondo toimetas arvutid Tšernihivi regiooni õpetajatele, kes kasutavad neid kaugõppe läbiviimiseks.

Mondo õpetajatele suunatud digipädevuste programm Ukrainas on juba kaasanud rohkem kui sada õpetajat neljast Ukraina piirkonnast (Luhansk, Lviv, Ivano-Frankivsk, Dnipropetrovsk) ja kümnest koolist. Uusi oskusi saavad haridustöötajad rakendada õppeprotsessi käigus: kasutada erinevaid tarkvaraprogramme ja veebiplatvorme tundide ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks, sealhulgas distantsõppeks, mis on Ukraina praeguses olukorras laial kasutuses. Õpetajate jaoks on see programm võimaluseks mitte ainult parandada oma oskusi vaid saada ka tuge kogenud koolitajatelt.

Kahjuks puuduvad koolides varustatud arvutiklassid (või need olid, kuid hävisid lahingutegevuses) ja vajalikud seadmed, nagu printerid, skännerid, interaktiivsed tahvlid, projektorid. Olukord on halvenenud sõja tõttu, sest paljud õpetajad ja õpilased on sunnitud oma kodudest lahkuma või on koolimajad hävinud. Praegu toimub suurem osa haridusprotsessist distantsilt. Näiteks Luhanski oblasti koolid on läinud täielikult üle veebipõhisele formaadile, sest oblast on okupeeritud või koolimajad täielikult hävinud. Samuti on distantsõppele ülemineku põhjuseks julgeolekukaalutlused ning soojuse ja elektri puudumine. Siiski pingutavad koolid, et uues reaalsuses toime tulla ja paljud koolid töötavad kombineeritud formaadis – näiteks on õpetajad koolimajades kohal, et valmistada ette või anda veebipõhiseid tunde.

Jätkame õpetajatele digipädevuste koolituste pakkumist Ukrainas. Lähiajal toimub koolitus Tšernihivi piirkonna koolis, mis on lahingutegevuses kannatada saanud. eGA annetuse eest on juba soetatud 15 sülearvutit, mis on Ukraina poole teel.

Fotol digipädevuste koolituse läinud Dinpropetrovski oblasti kooli õpetajad.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo lõi Ukraina sisepõgenikele talveks paremad majutustingimused

26.03.24

Mondo renoveeris ja pakkus talvitumisabi kümnele majutuskeskusele Ida-Ukrainas, kus elavad sajad kodudest lahkuma sunnitud sisepõgenikud. Turvalised ja soojad keskused aitavad neil talve üle elada ning loovad paremad eeldused toimetulekuks. Toeta Mondo kaudu Ukrainat annetusega siin või ulata abikäsi Ukrainale heateokingitusena. Liudmyla Ivanivna on viimased aasta aega elanud Harkivi majutuskeskuse toas number 403. “See ei olnud
LOE EDASI
VAATA KÕIKI