JUHATUS

Triinu Ossinovski

Juhatuse liige, humanitaarabi ja arengukoostöö suuna juht

Triinu valdkonnaks on Kagu-Aasia riigid ja ühiskonnad, sealne poliitika ning kodanikuühiskonnad. Doktoriõppes Tallinna Ülikoolis keskendub ta Birma/Myanmari kodanikuühiskonnale ning vähemusrahvaste olukorrale. Varasemast omab ta magistrikraadi Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo erialalt Tallinna Ülikoolist ning bakalaureusekraadi riigiteaduste erialalt Tartu Ülikoolist. Lisaks on ta elanud ja õppinud nii Ameerika Ühendriikides (Oglethorpe University) kui ka Soomes (University of Helsinki). Triinu on elanud ja töötanud vabatahtlikuna Jaapanis. Alates 2015. aastast on Triinu MTÜ Mondo raames tegelenud arengukoostöö valdkonna toetamisega Birma suunal.

triinu.ossinovski (ät) mondo.org.ee

Diana Tamm

Juhatuse liige, maailmahariduse suuna juht, Ghana ekspert

Diana tee Mondos algas 2012. aastal vabatahtlikuna Ghanas sõpruskoolide projekti vedades. Alates 2013. aastast töötab Diana Mondos projektijuhi ja sotsiaalse ettevõtluse eestvedajana, mille kaudu Aafrika naiste imeline käsitöö ja shea-või Eestisse jõuab. Alates 2018. aastast on ta Mondo juhatuse liige ja juhib maailmahariduse tiimi. Dianal on bakalaureusekraad Tallinna Ülikoolist kunstiõpetaja erialal, magistrikraad kunstiteaduses ning lisaks omandatud matkajuhi eriala Luua Metsanduskoolis. Mondo tegemiste kõrvalt töötab Diana matkajuhina Nepalis, Ugandas ja USAs.
diana (ät) mondo.org.ee, +37255672714

Maarja Uulits

Juhatuse liige, arendus ja meeskond

Maarja tööalane fookus on läbi aastate olnud organisatsiooni arendamise, kultuuri kujundamise, personali- ja kommunikatsioonijuhtimise erinevatel tahkudel. Tal on mitmekülgsed kogemused meeskonna juhtimises, projektide vedamises ja koostöö koordineerimises. Maarjal on avaliku halduse bakalaureusekraad EBS-ist, lisaks on huvi kirjanduse ja teatri vastu viinud teda õppima kultuuriteadusi Tartu Ülikooli ning käsil on magistriõpingud IT valdkonnas. Väliskoostöö valdkonnas on ta täiendanud end Prantsusmaal.

maarja (ät) mondo.org.ee

Töötajad

Maria Sakarias

Maailmahariduse programmijuht, EPAS programmi koordinaator 

Maria omandas üldkeeleteaduse bakalaureusekraadi Inglismaal ja magistrikraadi Hollandis. Pärast mõnda aega süvitsi keeleteaduse alal töötamist veetis ta aasta Nepaalis ja Indias, kust ta liikus edasi kodanikuühiskonna ja sotsiaalse jätkusuutlikkuse valdkonda. Maria on tegutsenud erinevates sotsiaalsetes ettevõtetes ja vabaühendustes, sh pikemalt Hollandis rahvusvahelises vabaühenduste võrgustikus, mille kõrvalt omandas ta ka magistrikraadi arengukoostöös ja kestliku arengus. Mondos keskendub Maria maailmahariduse edendamisele Eestis ning koordineerib ka Euroopa Parlamendi partnerkoolide (EPAS) programmi.

maria (ät) mondo.org.ee, 5182181

Adrian Boland

Raamatupidaja

Adrian on Iirimaalt. Ta õppis Dublinis, University College’s majandust ja ajalugu ning pärast ajaloo magistrikraadi omandamist õpetas ta Iirmaal kaks aastat keskkoolis. Seejärel suundus ta raamatupidamisse ning peale kolme aastat töötades Iirimaa juhtivas elektriettevõttes erinevatel finantspositsioonidel omandas ta raamatupidamise kvalifikatsiooni ning tuli Eestisse. adrian (ät) mondo.org.ee

Mari Jõgiste

Maailmahariduse ekspert

Mari on maalikunsti taustaga kunstiõpetaja, kes on haridusvaldkonnas töötanud üle 10 aasta. Hariduse omandas ta Tartu Ülikoolis ja Istanbuli Marmara Ülikoolis. Huvi maailma ja teiste kultuuride vastu on teda viinud Põhja-Ghanasse Mondo hariduseksperdina ja Kayini osariiki Myanmaris GLEN projekti praktikandina. Mondo maailmahariduse tiimis tegeleb ta õppematerjalide loomise, haridustöötajate koolitamise ning noortele suunatud töötubade disainimisega. Viimastel aastatel on ta keskendunud peamiselt kliimamuutuste ja rände teemadele ning maailmahariduse toomisele Eesti lasteaedadesse.

mari.jogiste (ät) mondo.org.ee, +372 55575587

Veronika Svištš

Ukraina tegevuste juht

Veronika on õppinud TÜs riigiteadust ning lõpetanud TTÜs avaliku halduse magistriõppe. Väljaspool Eestit on ta vahetusüliõpilasena õppinud Saksamaal, Venemaal ning Belgias. Veronika töötas vabatahtlikuna Nigeerias Lagose linnas, kus osales kohaliku haigla teavituskampaaniates ning viis läbi riigikoolides keskkonnateemalisi töötube. Mondos koordineerib Veronika Ukraina humanitaarabi ja arengukoostöö tegevusi.

veronika (ät) mondo.org.ee

Kristi Toodo

Sotsiaalne ettevõtlus

 

562 88 542

Kristina Mänd

Projektijuht, õiglase kaubanduse asjatundja

Kristina juhib Mondos rahvusvahelise rändeprojekti  “I Am European” (eesti keeles ‘Jagatud teekonnad’) konsortsiumi. Varem vedas Kristina eest vastutustundliku tarbimise ja õiglase kaubanduse valdkonda. Kristina on juhtinud Vabaühenduste Liitu EMSL ja EMSLi ühenduste arenguprogrammi, töötanud Poliitikauuringute Keskuse Praxis koolituskeskuse Praxise Akadeemia juhi ja koolitajana, rahvusvahelises kodanikuühenduste liidus CIVICUS, AIDSi Ennetuskeskuses, New Yorgi organisatsioonis Lifebeat – Music Industry Fights AIDS, Riigikogus ja Rahandusministeeriumis. Kristina on programmide ja organisatsioonide turundamise, juhtimise ja arendamisega tegelenud ligi 20 aastat nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt

kristina (ät) mondo.org.ee, +37256909754

Kristi Ockba

Lähis-Ida tegevuste juht

Kristi Ockba on ema poolt eestlane ja isa poolt jeemenlane. Sündinud Võrus ja nelja aastaselt kolinud Kuveiti. Pärast kooli lõpetamist Kuveidis läks ta ülikooli Jeemenis. Kristi on töötanud ka AMIDEAST-is (Ameerika mittetulundusühing, mis tegeleb rahvusvahelise haridus-, koolitus- ja arendustegevusega Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas) nii Jeemenis kui ka Kuveidis. Pärast Eestisse kolimist töötas ta õpetajana, tõlgina ja koolitajana. Nüüdseks on ta Eestis elanud 17 aastat ning saanud üheks tuntumaks Araabia kultuuri ja Islami religiooni tutvustajaks.

 

kristi.ockba (ät) mondo.org.ee, +37253402920

Hajara Tafida-Isa

Vabatahtlike lähetamise projektijuht

Hajara on pärit Nigeeriast. Ta omandas sotsiaaltöö magistrikraadi Leedus ning kolis pärast seda Eestisse. Hajara on varasemalt töötanud väga keerukates kontekstides – ümberasustatud kogukondade koolide rajamine Nigeeria pealinnas Abujas, võitlus vägivaldse ekstremismi vastu Nairobis ja Mombasas ning Nigeeria kirdeosas jätkuva konflikti tõttu ümberasustatud elanikkonna ja endiste võitlejate võrdse kohtlemise eest seismine. Samuti on Hajara aidanud kaasa kadunud laste leidmisele ja nende peredega taasühendamisele Nigeeria kirdeosa konfliktis. Hajara liitus Mondoga 2021. aastal ja töötab Keenia suunal eesmärgiga vähendada ebavõrdsust madala sissetulekuga kogukondade ja ümberasustatud inimeste suhtes.

hajara (at) mondo.org.ee

Duco Roggenkamp

Partnerlus- ja doonorsuhted

Duco on lõpetanud magistrikraadiga University College London (UCL) ülikooli ning töötanud erasektoris nii Hollandis, Suurbritannias kui Šveitsis. Edasi liikus Duco humanitaarabi sektorisse, kus ta töötas Norra Punase Risti ning Save the Children Norra organisatsiooni heaks vastutades rahvusvaheliste partnerluste ning doonorsuhete eest.

Mondos vastutav Duco samuti partnerlus- ning doonorsuhte eest.

 

duco (at) mondo.org.ee

Erika Tšerkašina

Ukraina humanitaarabi tegevuste juht

Erika on õppinud rahvusvahelisi suhteid Essex’i Ülikoolis ja globaalse arengu Kopenhaageni Ülikoolis. Üle viie aasta Erika on töötanud inimõiguste ja võrdse kohtlemise põhimõtete edendamise heaks Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia riikides. Ta on tegelenud aktivistide koolitamisega, sh digiturvalisuse valdkonnas, ja rahvusvahelise huvikaitsega UN tasemel. Erika on elanud ja töötanud Tadžikistanis, Gruusias ja Ukrainas. Oma isiklikutes projektides üritab Erika tõsta migrantide heaolu. Mondos tegeleb ta eelkõige digipädevuste programmi arendamisega.

 

erika (ät) mondo.org.ee | + 372 55689512

Karolin Mäe

Uganda tegevuste juht

Karolin on töötanud haridusvaldkonnas üle 15 aasta ja omab mitmekülgset kogemust väga eriilmeliste organisatsioonide ning õppijatega nii Eestis kui välismaal (Taanis, USAs, Prantsuse Guajaanas, Costa Rical) Karolinil on kaks magistrikraadi (geoökoloogia ja pedagoogika) ning hetkel käsil doktorantuur, kus ta keskendub mitmekultuurilise hariduse uurimisele. Ta on olnud Mondo vabatahtlik kahel korral – Ghanas ja Keenias. Karolin usub siialt, et läbi hariduse ja koostöö saame luua parema homse.

 

karolin (at) mondo.org.ee

Marili Tooma

Finantsassistent

marili (ät) mondo.org.ee

Mariia Guliaieva

Mariia Guliaieva

Ukraina kontori juht

Mariia on lõpetanud Harkivi Ülikooli ning töötanud üle 10 aasta ajakirjanikuna. Venemaa invasioon ning keeruline humanitaarolukord Mariia kodulinnas Severodonetskis, Luhanski oblastis viis Mariia vabatahtlikule tööle organisatsiooni Vostok SOS juures. Mondos täidab Mariia Ukraina tegevuste koordinaatori ülesandeid.

Viktoriia Biliaieva

Ukraina doonorsuhted

viktoriia (at) mondo.org.ee

Valerie Kyolaba

Haridusprogrammi koordinaator Ugandas

Valerie on õppinud infotehnoloogiat ühes Aafrika mandri parimas, Kampalas asuvas Makerere ülikoolis. Valeriel on varasem kogemus IKT-projektides majandusliku kaasatuse teemadel ning ka rahvusvaheliselt tunnustatud projektijuhi kutsetunnistus PRINCE2. Mondos töötab Valerie haridusprogrammi koordinaatorina Ugandas.

valerie (ät) mondo.org.ee

Kelli Eek

Maailmahariduse kommunikatsioon

Kelli on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja täiendanud end samas valdkonnas Hollandis. Ta on töötanud ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ja kommunikatsioonijuhina Tagasi Kooli MTÜs. Mondos asus Kelli esmalt koostööd tegema videograafina, kajastades EU Aid volunteers programmi vabatahtlike tegevusi erinevates riikides. Nüüd vaatab ta, et Maailmakooli põnevad materjalid Eesti õpetajateni jõuaks.

 

kelli (ät) mondo.org.ee

+37256463947

Julia Berg

Ukraina humanitaarabi logistik, projektide koordinaator

julia (at) mondo.org.ee

Meelis Niine

Projektijuht, rändeekspert

Meelis tegeleb Mondos rändetemaatikaga ja koordineerib projekti ‘Jagatud teekonnad’. Meelis on lõpetanud Tartu Ülikooli humanitaarainete õpetaja erialal ning Glasgow Ülikooli sotsioloogia ning antropoloogia erialal. Huvi rändevaldkonna vastu kujuneski Meelisel juba ülikooli ajal ning pärast õpingute lõppu asus ta tööle Rahvusvahelisse Migratsiooniorganisatsiooni (IOM). Lisaks on Meelis töötanud ka siseministeeriumis varjupaiga valdkonna nõunikuna. Kui Meelis parasjagu rände küsimustega ei tegele või ise maailmas ringi ei rända, tegeleb ta  muusikaga või veedab oma vabad päevad Eesti looduses matkates.

+372 51996273

meelis (ät) mondo.org.ee

Aleksei Jašin

Haridusekspert

Aleksei tutvus Mondoga 2016. aastal, kui tema gümnaasiumi abituriendid käisid külas Eesti vabaühendustel. Aleksei edaspidiseid valikuid elus on mõjutanud kokkupuude Mondo vabatahtlikega, kes käisid edendamas hariduselu partnerriikides. Aleksei toetas Mondot vabatahtlikuna levitades infot õiglase kaubanduse kohta, tõlkides õppematerjale koolidele ning korjates annetusi Süüria sõjapõgenikele.Alekseil on bakalaureusekraad Tartu Ülikooli riigiteadustes ning ta jätkab õpinguid Tallinna Ülikooli hariduse juhtimise magistrantuuris. Aleksei on osalenud Noored Kooli programmis töötades kaks aastat Ida-Virumaal Sinimäe Põhikooli keelekümbluse klassiõpetajana. Ta on ka Keelekümblusprogrammi Lastevanemate Liidu juhatuse liige.

.

aleksei (ät) mondo.org.ee

Egle Küngas

Büroojuht ja laste toetusprogrammi haldaja

Egle on lõpetanud Tartu Ülikooli keemia bakalaureuseõppe ning Tallinna Tehnikaülikooli rakenduskeemia ja biotehnoloogia magistrantuuri summa cum laude. Ta on õppinud ka Saksamaal, olnud praktikal Šveitsi Föderaalses Materjalitehnoloogia Instituudis ning osalenud mitmetel rahvusvahelistel rohetehnoloogia ja ettevõtlusega seotud kursustel USA-s, Rumeenias, Prantsusmaal, Ungaris ja mujal. Egle on loonud iduettevõtte CompAct, mis aitab ettevõtteid nende keskkonnaalaste eesmärkide saavutamisel. Mondos täidab Egle büroojuhi ülesandeid ja aitab erinevate projektide elluviimisega näiteks Ghanas ja Gruusias.

egle (ät) mondo.org.ee

Hanna-Marta Lunge

Keenia tegevuste juht

Hannal on TÜ sotsiaalteaduste magistrikraad. Lõputööna uuris ta Keenia Shianda küla naistegruppide sotsiaalse- ja majandusliku mõjuvõimu suurenemist EL vabatahtlike koolituste kaudu. 2019. aastast toetas Hanna Shianda küla WEFOCO organisatsiooni tööd ja naistegruppe EUAV programmi vabatahtlikuna. 2021. aasta sügisest alates viib Hanna Keenias ellu Mondo ja Soome Kirikuabi (FCA) koostööprojekti, mis toetab Nairobi noorte töölesaamise võimalusi läbi digipädevuste arendamise.

hanna (ät) mondo.org.ee

Triinu Tulva

Graafiline disainer

Triinul on bakalaureusekraad Eesti Kunstiakadeemiast ja magistrikraad Aalto Ülikoolist Helsingis. Ta on töötanud graafilise disainerina nii Soomes kui Saksamaal.

triinu (ät) mondo.org.ee

Veronica Faith Nuwamanya

Assistent Ugandas
Veronical on bakalaureuse kraad arengu-uuringute erialal ning ta on töötanud aastaid IT ja digioskuste koolitajana Uganda koolides ja töötutele noortele suunatud projektides. Samuti on Veronica osalenud mitmetes uuringuprojektides andmekogujana.

Judith Monica Akite

Uganda meeskonna ja  toimetulekuprogrammi koordinaator

Judith on õppinud Makerere Ülikoolis Kampalas nii täiskasvanuharidust kui noorsootööd. Üle 15 aasta on ta juhtinud sotsiaalmajanduslikke jõustamisprogramme täiskasvanute kirjaoskuse, toimetuleku, vee- ja sanitaaria ning noorsootöö valdkonnas. Mondo Uganda esinduses töötab Judith toimetulekuprogrammi koordinaatorina.

judith (ät) mondo.org.ee

MONDO NÕUSTAJAD

Johanna Helin

Sotsiaalse ettevõtluse edendaja

Johanna Helin on Mondo asutajaliige ning tegutses aastatel 2008-2018 Mondo juhatuses, olles samal ajal ka Mondo maailmahariduskeskuse asutaja ja juhataja. Johannal on magistrikraadid Helsingi ja Sussexi ülikoolidest antropoloogias ja arenguõpingutes ning ta on töötanud UNICEFi jaoks Ghanas ning Soomes erinevates arengukoostöö organisatsioonides. Aastal 2018 kolis Johanna Kanadasse ja juhib nüüd Torontos sotsiaalset ettevõttet Mamaa Trade (www.mamaa.ca), mis turustab Mondo partnerite tooteid. Johanna annab Mondole nõu sotsiaalse ettevõtluse ja maailmahariduse teemadel.

Riina Kuusik-Rajasaar

Arengukoostöö ekspert
Riina on Mondo asutajaliige, arendas pikki aastaid Mondo toetusprogramme Ghanas, Keenias, Ugandas ja Afganistanis ning kuulus Mondo juhatusse kuni 2022. aasta aprillini. Töötanud pikalt rahvusvaheliste suhete lektorina, samuti UNHCRi vabatahtlikuna pagulaslaagrites Aafrikas. Riina on ka Eesti Pagulasabi asutajaliige ning Arengukoostöö Ümarlaua (AKÜ) algataja; 2006-2010 aastatel õiglase kaubanduse eestvedaja ja Fairtrade märgi esindaja Eestis. Omab rahvusvaheliste suhete bakalaureuskraadi Gracelandi Ülikoolist ja politoloogia magistrikraadi Tennessee Ülikoolist USAs.