08.08.17

Mondo osaleb Arvamusfestivali Kaasava ühiskonna ala aruteludel

Sel aastal osalevad Mondo eksperdid Arvamusfestivali Kaasava ühiskonna ala aruteludel. Arutelu “Palmi all” toimub 12. augustil kell 14.45-16.15 ja “Kas Obinitsa ja Põhja-Ghana savanniküla päästab idufirma või tikitud linikud?” kell 16.30.

Esimene arutelu keskendub palmiõli tootmisega seotud probleemidele. Palmiõli on tänapäeval just oma odavuse tõttu üks enimkasutatavaid taimeõlisid nii toiduaine- kui ka kosmeetikatööstuses Samas on palmiõli kergesti töödeldav ja oluline sissetulekuallikas mitmete arenguriikide põllumajanduses. Palmiõli on ka Eestis paljude toiduainete ja kosmeetika üks oluline koostisosa. Arutelul osalevad palmiõli tootmist uurinud Anu Kultalahti, Finnwatchi analüütik Märt Miljan, sertifitseeritud palmiõli kasutava Lumi kosmeetikasarja kaasasutaja Kaire Roosi, palmiõli sisaldavaid kaupu müüva Rimi kaupluseketi valmistoidu kategooriagrupi juht ja MTÜ Mondo vasutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd.

Teine arutelu keskendub keskustest kaugel asuvate kogukondade probleemidele, milleks nii Lõuna-Eestis kui Põhja-Ghanas on ääremaastumine ja koos sellega süvenev vaesus. Kui, siis kuidas ja kelle võimuses on seda peatada?  Teema üle arutlevad MTÜ Mondo kommunikatsioonijuht Aliine Lotman ja IBM Eesti esindaja Lembit Loo, arutelu moderaator on Jaan Aps Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikust.

Kaasava ühiskonna alal toimuvad arutelud ka 11. augustil. Alale on koondatud haaravad ja pikaajalise mõjuga ühiskondlikud teemad, mis meile kõigile täna laialdaselt mõtteainest pakuvad. Nii näiteks uuritakse seda, millise profiiliga töötajaid vajame 20 aasta pärast, milliste väljakutsetega seisab silmitsi tööturg ning võtame fookusesse vana ja uue majanduse.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI