30.05.13

Võistlus sisserändaja taustaga koomiksikunstnikele Comix4= (Comics for Equality) kestab 30. juunini

Comix4= võistlus kaasab Eesti sisserändajaid ning teise põlvkonna immigrante arutlema diskrimineerimise teemal, et elavdada dialoogi rassismi, ksenofoobia ja diskrimineerimise vastu Euroopas.

Comix4= auhinnale saavad kandideerida koomiksite joonistajad Euroopast, kellel on sisserändaja taust. Kandideerida saab kolmes kategoorias, mis rõhutavad olulisi teemasid sisserände käsitlemisel:

  • rassismivastane võitlus
  • rändelood
  • stereotüübid

Et võistlusel osaleda, peab autor olema:

  • sisserändaja taustaga. “Sisserändaja taust” defineeritakse järgnevalt:
    • võistleja elab alaliselt riigis, kus ta ei ole sündinud
    • ja/või võistlejal on vähemalt üks vanem, kes elab alaliselt riigis, kus ta ei ole sündinud.
  • elama alaliselt ühes 27-st Euroopa Liidu liikmesriigis, Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsioonis (Islandil, Liechtensteinis, Norras, Šveitsis või riikides, kellega peetakse liitumiskõnelusi (Horvaatia, Montenegro, Serbia, Makedoonia, Türgi, Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Kosovo).

Iga osaleja saab võistlusele esitada kuni 3 koomiksit igas kategoorias.

Kokku antakse välja kuus auhinda (1000€ auhinna kohta).  Koomikseid saab esitada läbi veebilehe http://www.comix4equality.eu/  ning kõik võistlustööd peavad olema laekunud 30. juuniksMida varem koomiks jõuab veebilehele, seda enam on sellel vaatajaid ja seda suurem on võiduvõimalus.

Täpsemaid auhinnareegleid saab vaadata siit:

Võistlus on osa Euroopa Liidu rahastatud projektist “European ComiX4=Koomiksid võrdsuse heaks”. Euroopa Liidu programmi “Põhiõigused ja Kodakondsus” toel.

 

firmadefeu logoLisainfo:
veronika@mondo.org.ee
www.comix4equality.eu
facebook.com/Comix4equality

 

 
VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI