29.06.21

UNESCO ühendkoolid ootavad uusi liitujaid

Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustik kutsub haridusasutusi (lasteaiad, koolid, gümnaasiumid, kutsekoolid) võrgustikuga ühinema. Võrgustiku tegevused toetavad koole avatud, keskkonnast ja inimestest hoolivate ning ühiskondlikult aktiivsete noorte kasvatamisel.

Võrgustikuga liitumisest huvitatud haridusasutused on oodatud UNESCO ühendkoolide aastakonverentsi esimesele päevale 26. augustil Pärnus, kus saab võrgustikuga lähemalt tutvuda ning osa võtta töötubadest, mis on seotud Läänemere ja maailmahariduse temaatikaga.

Eesti võrgustiku liikmetele pakutakse tasuta täiendkoolitusi, õppematerjale, nõu ja tuge võrgustiku tööga seotud projektide elluviimisel ning võimalusi osaleda riiklikel ja rahvusvahelistel üritustel, leida sõpruskoole ja koostööpartnereid. Igal õppeaastal toimub võrgustiku aastakonverents, loodusvaatlusprogrammid, tähistatakse ÜRO teemapäevi ning osaletakse UNESCO rahvusvahelistes kampaaniates. Noortel on võimalus osaleda rahvusvahelistes keskkonna ja diplomaatia teemalistes projektides. Kõikide erinevate võrgustiku võimalustega saab tutvuda UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni lehel.

Üleilmne UNESCO ühendkoolide võrgustik loodi 1953. aastal, et edendada rahu maailmas. Tänapäeval toetab võrgustik ka ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamist. Eesti UNESCO ühendkoolide võrgustiku tööd koordineerib MTÜ Mondo koostöös Tartu loodusmajaga, kes kureerib võrgustiku Läänemere Projekti. Võrgustiku koordineerimist nõustab UNESCO Eesti rahvuslik komisjon. Võrgustiku tegevusi toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Välisministeerium, Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Rohkem infot ja registreerimine aastakonverentsile siin.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo kohtumisürituste sari tuleb Pärnusse

12.08.24

Araabia toit ja lood Süüriast avavad huvilistele Lähis-Ida kultuuri ning tausta, miks süürlased oma kodumaalt massiliselt lahkuma on pidanud. Ühiskokkamine on osa Mondo üritustesarjast, mis toob kokku Eestis elavad rahvusvahelise kaitse saanud inimesed ja siin juba pikemalt elanud inimesed. Sellised ühisüritused on abiks, et rahvusvahelise kaitse saanud inimeste ja kohalike elanike vahel tekiksid sotsiaalsed võrgustikud,
LOE EDASI
VAATA KÕIKI