12.08.14

„Koomiksid võrdsuse heaks“ valiti Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhind 2014 finalistiks

piltÜRO Tsivilisatsioonide Allianss (UNAOC) koostöös BMW grupiga avaldas 11 finalisti, kes kandideerivad Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhind 2014 tiitlile. Nende seas pääses finaali ka Eesti osalusega projekt „Koomiksid võrdsuse heaks“ (Comics for Equality).

Kokku laekus auhinnale üle 600 projekti, rohkem kui 100 riigist üle maailma. „Koomiksid võrdsuse heaks“ projekt toimub viie riigi vabaühenduste koostöös: Itaalia, Bulgaaria, Eesti, Rumeenia ning Läti. Eestis veab projekti MTÜ Mondo.

„Sellise auhinna finalistide hulka jõudmine on väga suur tunnustus. „Koomiksid võrdsuse heaks“ projekti eesmärk on olnud tuua koomiksite kaudu inimesteni immigrantide lugusid. Kõikide koomiksite autoriteks on kunstnikud, kellel on sisserändaja taust, “ selgitas projekti Eesti koordinaator Diana Tamm.

Projekti raames on valminud koomiksikataloogid ning käsiraamatud, kuidas neid kasutades viia läbi õpitubasid ja koolitunde rände ja kultuuridevahelise suhtluse teemadel. Lisaks on parimatest koomiksitest koostatud näitus, mida esimest korda oli võimalik näha aprillikuus Tallinna Ülikoolis. Kõiki projekti käigus valminud materjale saavad huvilised laenutada MTÜ-st Mondo. Koomiksid ja väljaanded on üleval ka projekti veebilehel www.comix4equality.eu

Kultuuridevahelise Innovatsiooni Auhinda antakse välja alates aastast 2011. Auhinda antakse mittetulundusühingutele, kes loovad innovaatilisi lahendusi, et tekitada dialoogi ja tõsta laiemat kultuuridevahelist teineteise mõistmist.

Võitjad kuulutatakse välja 28. augustil UNAOC foorumil Balil Indoneesias.

„Koomiksid võrdsuse heaks“ projekt kestab 2012.a. novembrist 2015.a. jaanuarini. Projekti on rahaliselt toetanud Euroopa Liit „Põhiõigused ja Kodakondsus“ programmist.

 

Lisainfo:

Diana Tamm
„Koomiksid võrdsuse heaks“ projektijuht Eestis
MTÜ Mondo
+372 55 672 714
diana@mondo.org.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID

George’i lugu: Armastus tehnoloogia vastu viis õpetama

27.06.25

George Onyango on see inimene, kelle poole pöördutakse, kui seadmega tekib probleem. Nakawa kutseõppekeskuse elektroonikatehnoloogia tehnikuna on just tema see, kes esimesena appi tuleb. „Inimesed kurdavad, et nende arvutid või telefonid ei tööta, aga tegelikult nad lihtsalt ei oska neid kasutada. Nii et parandamise asemel hakkan ma hoopis õpetama,“ selgitab George. Liitus Mondo digivõimekuse programmiga
LOE EDASI
VAATA KÕIKI
MTÜ Mondo
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.