28.07.23

Mondo kogub annetusi Ghana kogukonnale mootorratta ostmiseks

Mootorratas aitaks koolitoetusi viia Mondo partnerkogukonna vaesematele lastele, kelle koolid asuvad külakeskusest kuni 60 kilomeetri kaugusel. Täna viiakse koolitoetused, – vormid ja õpikud neile peamiselt jalgrattal või jalgsi.

Mondo Tarkusefondi toel käib täna Põhja-Ghanas koolis 121 last, kelle peredel pole võimalust koolitasusid maksta või õppevahendeid osta. “Selleks, et lapsed koolis saaksid käia, viib Mondo partnerorganisatsioon KoCDA neile täna olukorra sunnil õpikud, õppetasud või koolivormid kohale peamiselt jalgrattal, jalgsi või laenatud transpordivahenditega – nende vana mootorratas läks aasta alguses lõplikult katki. Vahemaad võivad ulatuda aga 30 või isegi 60 kilomeetrini,” sõnas Mondo Tarkusefondi juht Egle Küngas.

Mootorratta hind on Ghanas orienteeruvalt 1600 eurot. 2000 euro eest saame soetada ka vajaliku turvavarustuse.

Annetusvõimalused:

Mootorratas on Ghanas levinuim transpordiviis ning neid kasutatakse autode asemel nii erasõitudel, taksodena kui näiteks asjade transportimisel. Plaanitav mootorratas lihtsustaks oluliselt Mondo Tarkusefondi lasteni jõudmist ning nende koolitee toetamist. Lisaks toetuste kättejagamisele käivad KoCDA töötajad regulaarselt Tarkusefondi õpilasi ja nende koole monitoorimas. Külaskäigud jalgrattal teeb keerulisemaks asjaolu, et keskmine temperatuur Põhja-Ghanas on 34°C

Mondo Tarkusefond on loodud õpilaste toetamiseks ja hariduse edendamiseks Mondo sihtriikides. Haridus on üks peamisi võtmekohti vaesusest väljamurdmiseks. Täna käib Tarkusefondi toel koolis 355 alg-, põhi- ja ülikooliõpilast Ghanas, Keenias, Ugandas, Birmas ja Türgis. Lisaks toetab Mondo Tarkusefond üle 200 õpilasega Afganistani tüdrukutekooli. Tarkusefond tegutseb tänu Eesti eraannetajatele.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Erakordselt karm talv süvendas Ukraina laste vaimse tervise kriisi

07.04.26

Jätkuv sõda ning kümnendi kõige külmem talv Ukrainas on tänavu toonud vaimse tervise spetsialistide juurde senisest veelgi rohkem inimesi. Tänasel rahvusvahelisel tervisepäeval on Ukraina vaimse tervise kriis oluline meeldetuletus, et sõdades mõju inimeste tervisele on laastav nii füüsiliselt kui vaimselt. Eriti karmilt mõjutasid talvine pidev elektri ja sooja puudumine lapsi. Samal ajal piiravad abi kättesaadavust
LOE EDASI
VAATA KÕIKI
MTÜ Mondo
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.