09.04.15

Mondo annab Süüria ja Iraagi pagulastele humanitaarabi

Eesti MTÜ Mondo annab humanitaarabina seitsmesajale Islamiriigi (IS) rünnakute eest põgenenud Iraagi pagulasperekonnale ning 1500 õpilasele toiduabi ja koolitarbeid. Samuti pakutakse Jordaanias enam kui kolmesajale Süüria pagulasnoorele IT-alast haridust, millega osaliselt korvata konflikti tõttu katkenud haridusteed.

 1. aprillil alustas MTÜ Mondo humanitaarabiprojekti, mille raames aidatakse nii sisepagulasi Iraagis kui Jordaania põgenikelaagrites elavaid süürlasi[1]. Jordaanias on tegutsetud juba varem – 2013. aasta novembris ehitati MTÜ Mondo algatusel Za’atari põgenikelaagris elavatele Süüria pagulastele arvutiklass, kus pakuti IT-koolitusi. 

“Tol korral pakutud koolitused osutusid pagulasnoorte seas väga populaarseks ning nägime, et see on just see koht, kus eestlastena saame kõige efektiivsemalt panustada. Setõttu otsustasime sel aastal koos Soome organisatsiooniga Finn Curch Aid oma tegevust ka Azraqi põgenikelaagrisse laiendada,” ütles Mondo humanitaarabiekspert Gert Teder. Teder lisas, et koolituse läbinud noortele antakse ka rahvusvahelise arvutioskuste sertifikaat ICDL, millest edasistel tööotsingutel tuge saada.

Lisaks laiendatakse tegevusi ka Iraaki, kus toetatakse assüürlastest sisepagulasi. Abi saavad Islamiriigi rünnakute eest Põhja-Iraaki põgenenud assüürlased, kes kannatavad vee, toidu, tervishoiuteenuste ja elamispinna puudumise käes. Iraagis toetatab MTÜ Mondo 700 perekonda toidupakkidega ning 1500 kooliõpilast koolitarvetega.

 MTÜ Mondo on alates 2007. aastast humanitaarabi, arengukoostöö ja maailmaharidusega tegutsenud Eesti organisatsioon.

Lisainfo:
Projektijuht Gert Teder
gert@mondo.org.ee 
+372 527 56 43

Projekti nimega “Süüria ja Iraagi konfliktide eest põgenenud tsiviilelanike toetusprojekt Za’atari ja Azraqi pagulaslaagrides ning Duhoki linnas” toetab Eesti välisministeerium arengukoostööks ja humanitaarabiks ette nähtud vahenditest.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI