PROJEKTID
Aktiivne kodanikuosalus valdkondade ülese koostöö kaudu
Projekti kestus: märts 2025 – veebruar 2027
Projekti rahastaja: Erasmus+
Projekti partnerid: PiNA (Sloveenia), Mreža Mladih Hrvatske (Horvaatia), UNiZG (Horvaatia), Pistes Solidaires (Prantsusmaa)
Projekti maht: 52 000 € (kogumaht: 250 000 €)
Maailmahariduse oluline suund on toetada noorte kasvamist aktiivseteks kodanikest, kes panustavad nii kohalikku kui üleilmsesse arengusse. Kodanikuhariduse projekti raames loome riiklikule ühiskonnaõpetuse ainekavale praktilise osa.
Eesti ühiskonnaõpetuse riiklik ainekava soovitab, et vähemalt 1/3 õppest oleks praktiline ja toimuks väljaspool klassiruumi. Paljudes koolides ei ole aga õpetajatel aega ega käepäraseid metoodikaid, kuidas ja mida aine raames praktiliselt teha. Õpe jääb liiga teoreetiliseks ega aita kasvatada noortest aktiivseid kodanikke, kes on huvitatud panustada kohaliku elu arengusse ja probleemide lahendamisse. Praktilise osa loomine ainekavale annab õpetajatele lihtsad ja konkreetsed juhised, kuidas õpet praktiliselt läbi viia.
Selle projekti raames tugevdame noorte eurooplaste aktiivse kodanikuosaluse haridust neljas Euroopa riigis. Projekti peamised eesmärgid on noorte eurooplaste võimestamine läbi aktiivse kodanikuks olemise, haridustöötajate ja noorsootöötajate toetamine tõhusate ja uuenduslike õpetamismeetodite ning -vahenditega, samuti struktureeritud kodanikuosaluse hariduse edendamine.
Projekti raames luuakse muuhulgas 30-tunnine terviklik õppekava, mis põhineb kogemusõppel kohalikus kogukonnas, ning rakendatakse seda õppekava 8 keskkoolis neljas riigis, kaasates vähemalt 200 õpilast. Lisaks on projekti eesmärk koostada ja levitada juhendmaterjale aktiivse kodanikuõpetuse läbiviimiseks.
Projekt kulmineerub rahvusvahelise konverentsiga, kus tutvustatakse noorte osalejate saavutusi ja nende mõju kogukondadele.
Projektijuht:
Alissa Norman
alissa.norman@mondo.org.ee

