18.06.15

Vaata videot Mondo humanitaarabist Iraagis

Eesti MTÜ Mondo töötajad alustasid esmaspäeval humanitaarabimissiooni, mille käigus jagatakse toidupakke sisepagulaste peredele Põhja-Iraagis Kurdistani aladel. Mondo jagab humanitaarabina seitsmesajale Iraagi pagulasperekonnale ning 1500 õpilasele toiduabi ja koolitarbeid.

Abi saavad ISILi rünnakute eest Põhja-Iraaki põgenenud assüürlased, kes kannatavad vee, toidu, tervishoiuteenuste ja elamispinna puudumise käes. Paljud sisepagulased saabusid piirkonda 2014. aasta juunis, mil ISILi rünnakud sundisid umbes 200 000 assüürlasel oma kodud jätma. Põhja-Iraagi omavalitsustel ei ole aga võimekust, et kõikide abivajajatega toime tulla. Suur osa lastest ei käi koolis, puudu on koolitarvetest ja õpetajatest.

 

Üks toidupakk sisaldab riisi, suhkrut, õli, spagette, konserve, juustu, jahu, seepi, pesupulbrit, teed ja tomatipastat ning pakist jätkub perekonnale 20 päevaks. Pakke jagatakse Shiyozi, Nahla, Bindawaye külades ning Barwari ja Zakho nimelistes piirkondades. “On liigutav kuulda inimeste lugusid, kes on jäänud ilma kõigest väärtuslikust ja jätnud oma kodud ning tihti ka kaotanud pereliikmeid,” ütles humanitaarabimissioonil osalev Hille Hanso.

 

Projekti nimega “Süüria ja Iraagi konfliktide eest põgenenud tsiviilelanike toetusprojekt Za’atari ja Azraqi pagulaslaagrides ning Duhoki linnas” toetab Eesti välisministeerium arengukoostööks ja humanitaarabiks ette nähtud vahenditest.

MTÜ Mondo on alates 2007. aastast humanitaarabi, arengukoostöö ja maailmaharidusega tegutsenud Eesti organisatsioon.

Iraak, toiduabi Iraak, toiduabi Iraak, sisepagulased Iraak, Assyrian Aid Society

Lisainfo:
Projektijuht Gert Teder
gert@mondo.org.ee 
+372 527 56 43

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI