26.09.15

Ilmus uus Mondo Arengupoliitika Teataja

Eile leppisid ÜRO peakorteris 193 maailma riiki kokku 17 kestliku arengu eesmärgis, et võidelda vaesuse, kliimamuutuste ja ülemaailmse ebavõrdsuse vastu. Eesmärkide mõjust Eestile andis MTÜ Mondo välja eriajakirja.

ÜRO tippkohtumisel võeti eile vastu ajaloolise tähtsusega eesmärgid, millega võideldakse nii vaesuse, kliimamuutuste kui ülemaailmse ebavõrdsuse vastu. Kokku lepitud 17 kestliku arengu eesmärgi saavutamist oodatakse hiljemalt aastaks 2030.

Kohtumise avakõne pidanud paavst Fransiscus avaldas lootust lahendada eesmärkidega ülemaailmseid probleeme inimkaubandusest kuni ökoloogilise kriisi ja sõdadeni. “Sõda on kõikide õiguste eitamine ja traagiline rünnak keskkonnale. Kõigile tõelise ja tervikliku inimarengu tagamiseks peame väsimatult töötama rahvuste ja rahvaste vaheliste sõdade vältimise nimel,” ütles paavst Fransiscus ÜRO üldkogu kõnetades. Üritusel osalesid ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves ning välisminister Marina Kaljurand.

Sellest, kuidas ÜRO poolt vastu võetud eesmärgid ja tegevusplaan Eestit mõjutab, andis MTÜ Mondo välja eriajakirja. Järgmise nädala jooksul jaotatakse ajakirja paberversiooni ka riigiametnikele ja vabakonnaorganisatsioonidele. Loe ajakirja digiversiooni siit.

Mondo Arengupoliitika Teataja

MTÜ Mondo on Eesti organisatsioon, kes on alates 2007. aastast töötanud humanitaarabi, arengukoostöö ja maailmahariduse vallas. Mondol on kriisiabikogemust näiteks Ukrainas, Moldovas ja Jordaanias; koos usaldusväärsete kohalike partneritega töötatakse arengu nimel Ghanas, Keenias, Ugandas, Afganistanis, Jeemenis, Birmas ja mujal.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI