28.12.16

Film Mondo tegemistest Ghanas 4.01 ETVs

Neljandal jaanuaril on ETV ekraanil Meelis Süldi ja Kalle Käeseli dokumentaalfilm “Eesti küla Ghanas“, mis räägib Mondo partnerkogukonnast Ghanas, Kongo külas ning sellest, kuidas edeneb nendega koos tehtav sotsiaalne ettevõtlus. Filmis näeb külanaisi, kelle käte vahel valmivad imekaunid Ghana käsitöökorvid ning kes toodavad Mondos müüdavat kuldset shea-võid. Väikese Ghanast tutvustava graafiku leiad selle lehe lõpust.

Filmi tutvustus:
„Oleme liiga vaesed, et kedagi teist aidata,“ väidetakse sageli ettekäändena abi andmisest keeldumiseks. Avatud silmade ja südamega maailmas ringi vaadates võime näha, et aitamiseks pole tarvis alati raskeid kullakange, piisab ka tagasihoidlikumast panusest, väärt nõuannetest ning headest kontaktidest. Eesti aktivistid, ärinaised ja vabatahtlikud otsustasid toetada üht küla Põhja-Ghanas, pannes kokku kohalike inimeste käsitööoskused, eestlaste ettevõtlikkuse ning Lääne turu – nii selgus, et Ghana külanaiste punutud korvid lähevad kaubaks Eestis, Aafrika savannides kasvava sheapuu pähklist toodetud või, mida nimetatakse ka Aafrika naiste kullaks, leiab aga ostjaid USAs.

Kas Ghana väikeses külas algatatud tegevused saavad hoo sisse ja pakuvad kohalikele inimestele märkimisväärset elatusallikat, sõltub nii abistajate püsivusest kui ka külarahva sammudest ettevõtlikkuse teel.

Kõikidel vaatajatel on võimalik katsetada oma teadmisi ka ERRi temaatilises viktoriinis! Osalejate vahel loosib Mondo 7.01* välja kolm käsitöökorvi Ghanast. Sel korral puudutavad viktoriiniküsimused Indiat, Rwandat ja Ghanat:

 

*Algne linastuspäev 28.12 ning loosimiskuupäev 31.12 lükkusid edasi seoses muudatustega ETV telekavas – kõik veel ekraniseeruvad filmid lükkusid nädala võrra edasi.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI