01.10.2014

Algab kolme Eesti vabaühenduse ühiskampaania “Ukraina heaks!”

ukraina-heaks_0MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo, MTÜ Ukraina Kultuurikeskus
Pressiteade, 1. oktoober 2014
 
Eesti vabaühendused koguvad raha Ukraina inimeste aitamiseks
 
Kolm Eesti vabaühendust alustavad täna, 1. oktoobril ühiskampaaniaga “Ukraina heaks!”, millega kogutakse annetusi Ukraina sisepõgenike ja konfliktis kannatanute abistamiseks. 
 
MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskus koguvad annetusi kolme humanitaarprojekti läbiviimiseks. Annetusi saab teha kampaanialehel www.ukrainaheaks.ee.
 
Ametlikult on Ukrainas registreeritud enam kui 300000 sisepagulast, kuid mitteametlikel hinnangutel võib nende arv olla kordades suurem. “Suur osa konfliktipiirkondadest põgenenud inimestest on paigutatud ühiselamutesse, spordilaagritesse ja suvilatesse, kus pahatihti puudub küte, soe vesi ja korralikud söögitegemise võimalused. Eriti murettekitav on olukord talve peatse tuleku tõttu. Puudu on muuhulgas toidust, ravimitest ning soojadest riietest ja tekkidest.”
 
Ühiskampaania koordinaatori Eero Jansoni sõnul näib Eesti ühiskonnas olevat tugev tahe midagi Ukraina heaks ära teha. “Ukraina inimeste jaoks on tegemist täna ajaloo ühe raskeima hetkega, kus peamisteks kannatajateks on naised, lapsed ja vanurid. Eesti riik ja ühiskond on suuteline neid kõige nõrgemaid aitama ja koos heade inimeste abiga soovimegi Ukraina inimesi toetada.”
 
Kampaanialehel www.ukrainaheaks.ee saavad inimesed toetada kolme erinevat projekti ning jälgida nende teokssaamist.
 
MTÜ Eesti Pagulasabi suunab kogutud vahendid Zaporižžja oblastisse, mis on Donetski vahetu läheduse tõttu üks suuremaid sisepõgenike sihtkohti. Kõige enam on puudust toidust, hügieenitarvikutest, ravimitest ja soojadest riietest, samuti aidatakse majutuskohtade elamiskõlblikuks tegemisega. Abi andmist koordineeritakse otse kohapeal, koostöös kohalike omavalitsuste ja ühingutega.
 
MTÜ Mondo kogub annetusi Luhanski piirkonna elanikele toidupakkide ja Stšastje ja Popasna haiglatele ravimite soetamiseks. MTÜ Mondo kohapealseks partneriks on piirkonda hästi tundev kodanikealgatus Vostok SOS.
 
MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse kogutud annetusraha läheb kannatanutele meditsiinilise abi tagamiseks ja nende perede toetamiseks. Kannatanuid aidatakse muuhulgas korduvate operatsioonide rahastamise ja proteeside soetamisega. Abi antakse koostöös kohapealse Eesti saatkonna ja mitmete kohalike ühingutega.
 
Kampaania kestab kogu oktoobrikuu ning hiljemalt novembris alustavad organisatsioonid Ukrainas abi andmisega. Jooksvalt jagatakse projektide käekäigu kohta infot kampaanialehel www.ukrainaheaks.ee ja Facebooki lehel www.facebook.com/ukrainaheaks.
 
Lisainfo: 
Eero Janson
Kampaania koordinaator
MTÜ Eesti Pagulasabi
tel. 517 4334
 
Bogdan Ljutjuk
MTÜ Ukraina Kultuurikeskus
tel. 5668 2369
 
Veronika Svištš
MTÜ Mondo
tel. 5346 2693

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Kaks aastat Birma riigipöördest

01.02.2023

Täna möödub kaks aastat Birma sõjaväelisest riigipöördest ja sõjaväelise diktatuuri taaskehtestamisest. Mondo jätkab haridustegevuste toetust oma partnerorganisatsiooni CRED kaudu Šani osariigis. Need aastad on mõjunud riigile, mida peeti Kagu-Aasia demokratiseerumise edulooks, laastavalt pea igas valdkonnas – ÜRO andmetel elab ligi pool elanikkonnast täna vaesuses, 1,2 miljon inimest on sisepõgenikud ning üle 70 000 on riigist
LOE EDASI
VAATA KÕIKI