30.06.2015

Algas üleeuroopaline toiduteemaline fotovõistlus

fotovoistlus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alanud üleeuroopaline fotovõistlus ootab kuni juuli lõpuni toidupilte, võistluse peaauhinnaks on reis kahele Milano maailmanäitusele.

Aasta alguses käima lükatud rahvusvaheline kampaania SUPPLY CHA!NGE ootab juulikuu lõpuni kestva fotovõistluse raames toidupilte kõigilt eurooplastelt. Toitu pildistades palutakse eelkõige mõelda sellele, kuidas saaks meie toit olla õiglasem ja säästlikum.

“Poeketid pakuvad tohutu suurt valikut kõikvõimalikku toidukaupa ja sageli aina odavama hinnaga. Mündi teine pool on aga see, et nii arenguriikides kui ka Euroopas saavad need inimesed, kes seda toitu meile kasvatavad või töötlevad, harva elatiseks piisava sissetuleku,” ütles kampaania Eesti tegevuste koordinaator Jaanus Välja, “fotovõistluse osalejatelt ootamegi nägemusi sellest, kuidas oma toidulaua kaudu seda olukorda muuta saaksime.”

Võistlusele esitletava foto võib teha nii telefoni kui fotokaameraga ning sellel võib kujutada nii oma toidukorda kui ka ideid, kuidas meie söögilaud võiks tulevikus jätkusuutlikum olla. Võidufoto autor pälvib auhinnaks reisi kahele Milanos toimuvale toidu-teemalisele maailmanäitusele. Parimatest töödest pannakse kokku ka rändnäitus, mis oktoobri keskpaigast liigub ringi mööda Euroopat kampaania raames korraldatavatel üritustel.

Foto saab esitada kuni 31. augustini osalemise ankeedi kaudu veebilehel supplychainge.org/fotovoistlus/osalemine/

Võistlusel saavad osaleda EL­i elanikud ning igaüks saab esitada vaid ühe foto. Lemmikfoto poolt saab oma hääle anda kuni 15. septembrini, kuu lõpus valib rahvusvaheline žürii 20 kõige populaarsema pildi hulgast välja võitja.

Fotovõistlust korraldava kampaania SUPPLY CHA!NGE eesmärk on muuta supermarketite omatooted õiglasemaks ja säästlikumaks. Kampaanias osalevad 28 organisatsiooni töötavad selle nimel, et Euroopa poeketid toodaksid enda kaubamärkide omatooteid õiglastes ja keskkonnahoidlikes tingimustes. Eestis koordineerib kampaania tegevusi MTÜ Mondo.

Lisainfo:
Jaanus Välja
56677177
fairtrade@fairtrade.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID

TEISED UUDISED

Tarkusefondi uudised

22.10.2021

Siit leiad haridusuudiseid Mondo partnerriikidest, kus koroona-piirangute ajastu ja pingelised poliitilised sündmused on meie toetuste tsükli parajalt sassi ajanud. Kõikides partnerriikides, kus Eesti annetajate toel lapsed koolis käivad, on kooliaastad pikenenud või lausa katkestatud. Selle suve teine pool ja sügis on olnud ka äärmiselt pingeline, et korraldada ümber ämmaemandate koolitused Afganistanis ja aidata evakueerida kaitset
LOE EDASI