10.05.24

Mondo kutsub toetama Ukraina laste vaimse tervise laagreid

Pidevad õhuhäired, varjumine, plahvatused on areneva lapse jaoks tohutu stress, millest Ukraina lastel pole pääsu ka sel suvevaheajal. Mondo kogub annetusi, et aidata lastel sellest puhata vaimse tervise laagrites.

Tee annetus siin:

Helista annetusnumbrile:

9000380 – 5€

9000381 – 10€

9000382 – 50€

NB! Annetatud summa läheb maha järgmiselt mobiiliteenuste arvelt.

Ukraina Terviseministeeriumi hinnangul vajavad pooled riigi elanikud täna sõja tõttu vaimse tervise tuge. Enim kannatavad pideva stressi ja ohuolukorraga kohanema pidavad lapsed. Kui Eestis on suvi puhkuste periood ja paljude jaoks aasta rahulikum aeg, siis Ukraina lastel ootab ees juba kolmas suvi, mil sõjategevus intensiivistub. Ükski laps ei saa selles olukorras vajalikku puhkust.

Kampaaniaga kogutud annetuste toel korraldab Mondo sel suvel Ukraina turvalisemates piirkondades lastelaagrid, mis pakuvad lastele vaimse tervise tuge ja rõõmsaid hetki. Laagrid on 10 – 12 aastastele lastele Zaporižžija, Harkivi, Tšernihivi ja Dnipropetrovski oblastitest. Nendes piirkondades mõjutab aktiivne sõjategevus  laste elusid eriti tugevalt  – näiteks eelmisel kuul anti neis keskmiselt 6 – 7 õhuhäiret ööpäevas. Mai keskpaigast on Harkiv eriti tugevate rünnakute all, ning laagrite vajadus aina kasvab.

Kaheksa laagripäeva jooksul saavad lapsed puhata sportmängude, kunstiteraapia, meeskonnamängude ja muude suvelaagrile kohaste tegevustega. Laagrid aitavad lastel arendada vaimse tervise hoidmise oskuseid ka tulevikuks.

Laagrid toimuvad koostöös Mondo partnerorganisatsiooniga JuniorS. Ühe lapse laagri maksumus on 425 eurot. 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI