14.05.21

MTÜ Mondo ja Tallinna Ülikool sõlmisid koostööleppe

Tallinna Ülikool ja MTÜ Mondo sõlmisid vastastikuse koostöö raamleppe. Lepe sedastab, et organisatsioonid teevad koostööd arengukoostöö- ja teavitusprojektide planeerimisel ja elluviimisel, samuti õppetöö ja praktika läbiviimisel. Koostöö Mondo ja TLÜ vahel on tegelikult toimunud juba aastaid, leping annab sellele nüüdsest kindlama raamistiku.

Näiteks on MTÜ Mondo koostöös TLÜ ekspertidega kohandanud algselt Eesti jaoks arendatud digipädevuste kursuse pagulaslaagrite ja kriisijärgse hariduse kontekstile ning TLÜ töötajad on korraldanud digipädevuste edasikoolitajate kursusi Liibanonis ja Jordaanias. TLÜ Digitehnoloogiate instituudi eksperdid on teinud Mondo maailmahariduse süvaõppe kursusel IKT mooduleid ning koolitanud Ukraina Luganski piirkonna koolide õpetajaid. Samuti on Mondo saanud nõu IT keskuse rajamisel Ghanasse, Kongo külla.

Tallinna Ülikooli Aasia uuringute tudengid kogusid 2018-2019 veetud ELU projekti raames 3000 eurot Mondo Tarkusefondi stipendiaatidele Namlanis, Myanmaris. Ökoloogia instituudi teadlane Mihkel Kangur viis läbi keskkonnateemalise viiepäevase koolituse Shani osariigis Myanmaris. BFMiga koostöös toimusid õppereisid ajakirjanikele ja ajakirjandustudengitele ning valmis raport “Rändetemaatika kajastamine Eesti meedias”.

Mondo juhatuse liikme Riina Kuusik-Rajasaare sõnul on senised ühised ettevõtmised olnud väga tulemuslikud: „Koostöö Tallinna Ülikooliga võimaldab kõrge tasemega Eesti ekspertide teadmisi rakendada Mondo partnerriikides haavatavate kogukondade jõustamiseks. Mondo omalt poolt saab praktilisi arengukoostöö ja humanitaarabi kogemusi jagada tudengitega. Meil on väga hea meel jätkata Tallinna Ülikooliga ühisosa leidmist ja süvendada koostööd kestlikuma maailma loomisel nimel.“

 

Fotol Mihkel Kanguri koolitus Myanmaris. 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo ja Päästeliidu ühiskampaania kutsub sõjaväsimusest üle olema ja Ukrainat toetama

19.02.25

Täiemahuline sõda Ukrainas on kestnud kolm aastat ning kui meil Eestis on privileeg tunda end aeg-ajalt tööpäevast või argielust väsinuna, siis ukrainlastel see luksus puudub, neile on see elu ja surma küsimus. Päästeliidu ja Mondo ühiskampaania kutsub ukrainlasi jätkuvalt toetama ning sõjaväsimusest üle olema. Ühe Ukraina suurima doonori praeguse ebakindluse taustal on see tugi nii mentaalselt kui
LOE EDASI
VAATA KÕIKI