10.08.2020

Eestlased annetavad aktiivselt Beiruti toetuseks

MTÜ Mondo kutsub Eesti inimesi üles annetama Mondo Kriisifondi, et toetada Beiruti plahvatuses kannatanud peresid. Tänase seisuga on Mondole annetuse teinud 106 inimest summas 2932 eurot.

“Tundub, et eestlased elavad Beiruti elanikele väga kaasa, annetajaid on tavapärasest rohkem ja ka summad on suuremad, näiteks on päris palju 100-euroseid annetusi. Loomulikult ootame ka väiksemaid annetusi, sest kokku moodustavad need olulise abi inimestele, kelle elud on üleöö kokku kukkunud,” ütles Mondo humanitaarabiekspert Kristi Ockba.

Mondole tehtud annetused jõuavad abivajavate peredeni läbi kohaliku partnerorganisatsiooni Development for People and Nature Association (DPNA). DPNA on oma abikeskuse üles seadnud Gemmayze linnaossa. Neil on abiks 200 vabatahtikku ja töötajat, samuti on organisatsioon avanud neli ladu, kus toitu ning annetatud asju hoiustada ja kust vabatahtlikud need abivajajateni toimetavad. DPNA töötaja Hiba Antouni sõnul on peamised kolm vajadust toit, eluase ja psühholoogiline tugi.

Mondole tehtud annetusi kasutatakse toiduabiks. Kohapeal jagatakse kahte tüüpi toidupakke: peredele, kellel on köök ja kes saavad toitu valmistada ning valmis eined peredele, kel puudub üldse võimalus toitu valmistada. ÜRO maailma toiduprogrammi standarditele vastav toidupakk perele, kes saab ise toitu valmistada, maksab 72 eurot. Praeguseks kogunenud annetussumma eest saab katta 40 pere kuuajase toiduvajaduse. Annetusi oodatakse veel kuni 16. augustini.

Annetada soovijad saavad teha ülekande Mondo Kriisifondi kontole MTÜ Mondo, EE491010220099409013, selgituseks “Beirut”. Iga annetatud summa on suureks abiks!

Mondo töötab Liibanonis juba 2016. aastast, pakkudes tuge seal elavatele Süüria pagulastele. Riigis, mis on pindalalt 4 korda väiksem kui Eesti, elab 1,5 miljonit pagulast moodustades tervelt veerandi elanikkonnast. Pärast katastroofi vajavad abi nii pagulased kui kohalikud, hetkel on õnnetusest mõjutatud kokku umbes 700 000 inimest. Plahvatuses hukkus üle 200 ja kodu kaotas ligi 300 000 inimest, samuti hävisid linna viljatagavarad.

 

 

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

TEISED UUDISED

Mondo kogus Beiruti toetuseks 10 253 eurot

25.08.2020

Mondole tehti Beiruti plahvatuses kannatanud perede toetuseks annetusi summas 10 253 eurot. Annetusi kasutatakse toiduabi jagamiseks, kokku saab kuuajase toiduvaru enam kui 230 perekonda. “Me oleme tõesti tänulikud ja isegi pisut üllatunud, et annetusi kogunes nõnda palju. Kokku andis oma panuse 159 inimest, annetusi ei tehtud mitte ainult Eestis, vaid GoGetFunding keskkonna kaudu saime ka
LOE EDASI