29.09.17

Erivajadustega laste õpetaja, kandideeri vabatahtlikuks Keeniasse!

Otsime kaht vähemalt 2-aastase töökogemusega erivajadustega laste õpetajat Keeniasse (jaanuarist märtsini 2018), kes töötaksid erikoolis Rise and Shine. Kaks Eesti ekspertvabatahtlikku lähetatakse Lääne-Keeniasse Shianda külla, kus alates 2009. aastast on Mondo teinud koostööd partnerorganisatsiooniga Western Focus Community Organization (WEFOCO). WEFOCO on kogukonnapõhine organisatsioon, mis koosneb 25 naistegrupist, koguliikmeskonnaga üle 500 naise, kelle perekondade iseseisvuse ja elukvaliteedi tõstmine on WEFOCO tegevuste peamine eesmärk.

 

2018. aasta jaanuaris lähetame Keeniasse kaks erivajadustega laste õpetajat, et tõsta erivajadustega laste hariduse kvaliteeti 30 000 elanikuga küla ainsas erivajadustega laste koolis. Rise and Shine koolis õpivad üheskoos nii füüsiliste kui vaimsete erivajaduste ning õpiraskustega õpilased kui ka tavalapsed.

 

Vabatahtlike tööülesanded:

 • korraldada erialaseid täiendkoolitusi Rise and Shine erikooli õpetajatele;
 • edendada sõpruskoolide projekti teemal METSik loodus;
 • jälgida ja toetada koolitoetusprogrammi elluviimist;
 • viia läbi väikesemahuline erialane uurimus koostöös Eesti Eripedagoogide Liiduga;
 • korraldada lähetusjärgseid teavitusüritusi oma erialaringkonnas.

 

Kandidaatide valik ning ettevalmistus toimub koostöös Eesti Eripedagoogide Liiduga, kuid kandidaadid ei pea olema hariduselt eripedagoogid. Oluline on töökogemus erivajadustega laste õpetamisel.

 

Üldised nõuded kandidaatidele:

 • vanus alates 25 eluaastast;
 • inglise keele oskus suhtlustasemel;
 • eelnev töökogemus erivajadustega laste õpetamisel;
 • algatusvõime, võimekus töötada iseseisvalt oma tööaega ja tegevusi planeerides;
 • tervislik valmisolek (nii füüsiline kui vaimne) lähetuseks kuuma kliimaga piirkonnas (umbes +28 kraadi), võimekus saada hakkama stressiga teises kultuuris;
 • võimalus osaleda ettevalmistavatel koolitustel ja valmisolek korraldada teavitusüritusi Eestis pärast lähetuse lõppu.

Kandideerimiseks palun saada CV ning motivatsioonikiri aadressile vabatahtlikud@mondo.org.ee. Kandideerimistähtaeg on 22. oktoober 2017.

 

Motivatsioonikirjas vasta muuhulgas ka järgmistele küsimustele:

 1. Mis on Sinu kolm peamist motivaatorit antud positsioonile kandideerimiseks?
 2. Millised on need oskused ja isikuomadused, mida pead enda tugevuseks tööülesannete täitmisel sihtriigis?
 3. Proovi kujutada ette vähemalt ühte tööalast stressiolukorda oma sihtriigis ning kirjelda, kuidas selles olukorras käituksid.

 

Vestlused valitud kandidaatidega toimuvad oktoobris ning ettevalmistavad koolitused ja kohtumised novembris ja detsembris (kokku 2-3 päeva, aeg kokkuleppeliselt vastavalt valitud vabatahtliku töögraafikule). Programmi osalustasu on 100 eurot. Lähetusel osaleja saab stipendiumi, mis katab reisi- ja elamiskulud. Projekti rahastab Eesti välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

 

Soovil küsi lisainfot projekti koordinaatorilt Janika Tamm: vabatahtlikud@mondo.org.ee või telefonil +37258151977

Eesti Arengukoostöö Logo Mondo

 

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab Eesti organisatsioonide kliimateemalisi projekte

14.05.24

Mondo korraldab järgneva nelja aasta jooksul kolm väikerahastusvooru, et toetada Eesti kliima- ja keskkonnateemadega tegelevaid organisatsioone. Esimese sammuna toimuvad 29. mail kell 14.00 Mondos mõttetalgud, et koos taotlusvoore kujundada. Kõikidel huvitatud organisatsioonidel palume end registreerida selle vormi kaudu. Mõttetalgutel saab osaleda kohapeal Mondos või veebis.  “Vabaühendused on keskkonnaprobleemide lahendamisel kesksel kohal, kuna nad on hästi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI