30.10.13

ETVs alustab põnev seriaal eestlastest vabatahtlikest laias ilmas!

PKeenia_Karin_ja_Uma_TAühapäeval, 3. novembril stardib ETVs uus  kodumaine dokumentaalne teleseriaal Vaba Tahe, mis räägib vapratest eestlastest, kes üleilmsete probleemidega rinda pistvad ja oma vabatahtliku tegevusega panustades neile lahendusi otsivad.
 
Seriaal viib vaatajad vabatahtlike sabas Benini ja Palestiinasse, Etioopiasse ja Gruusiasse, Maarja ja Shianda küll ja teistesse maailma põnevatesse paikadesse. Iga osa keskmes on üks inimene ja tema lugu, katsumus ja kogemus. Kas ja kuidas õnnestub Teeme Ära ideede eksport Aafrikasse? Kas on võimalik teha mitte-poliitlist kunsti Palestiinas, kus kogu tants käib umber poliitika? Miks eestlased Etioopias kooli ehitavad? Milised on noorsootöö probleemid Gruusias? Mis asi on Suvesupp? Kuidas õppida ära kolme kuuga eesti keel? Vaba Tahe on vaheldusrikas ja tempokas sissevaade, milles on võrdses tasakaalus haridus, seiklus ja inimlikkus.
Esimene osa kajastab MTÜ Mondo vabatahtlikku Karin Lutsu katseid parandada läbi õmbluskoolituste naiste olukorda Keenias.
 
Seriaali tootjaks on MTÜ Zbanski Kino. režissöörid Madli Lääne ja Birgit Rosenberg, operaator Taavi Arus, produtsent Birgit Rosenberg. Seriaali tootmist toetasid KÜSK Head Ideed fondist ja EV Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.
 

Esimene osa: Vaba Tahe: Keenia südames, 3.novembril, kell 19:10 ETVs

Karin on 40-aastane õpetajanna Pärnust, kes otsustab võtta oma elu- ja töökogemuse ning vahetada see Keenias Shianda külas uute väljakutsete vastu. Läbi Eesti organisatsiooni Mondo läheb ta neljaks kuuks Aafrika südamesse õpetama vabatahtlikuna naistele õmblemist. Soe maa ja soojad inimesed ei jäta elurõõmsat Karinit sugugi külmaks.

 
Rohkem põnevat infot:

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo taastas Ukrainas kaks koolimaja

01.12.23

Lisaks koolimajade taastamisele Mõkolaivis ja Zaporižžja oblastis osalesid mõlema kooli õpetajad koolitustel vaimse tervise toetamise ja digiõppe teemadel.  Sõda on andnud tõsiseid lööke haridusele Ukrainas – 2022 aasta lõpu seisuga on pommitamised kahjustanud 2619 haridusasutust, millest 406 on täielikult hävitatud. Lisaks sellele alustas 2022. aasta septembris vaid kolmandik Ukraina koolidest kontaktõpet, kuna riigi sõjaaja seaduste
LOE EDASI
VAATA KÕIKI