30.10.13

ETVs alustab põnev seriaal eestlastest vabatahtlikest laias ilmas!

PKeenia_Karin_ja_Uma_TAühapäeval, 3. novembril stardib ETVs uus  kodumaine dokumentaalne teleseriaal Vaba Tahe, mis räägib vapratest eestlastest, kes üleilmsete probleemidega rinda pistvad ja oma vabatahtliku tegevusega panustades neile lahendusi otsivad.
 
Seriaal viib vaatajad vabatahtlike sabas Benini ja Palestiinasse, Etioopiasse ja Gruusiasse, Maarja ja Shianda küll ja teistesse maailma põnevatesse paikadesse. Iga osa keskmes on üks inimene ja tema lugu, katsumus ja kogemus. Kas ja kuidas õnnestub Teeme Ära ideede eksport Aafrikasse? Kas on võimalik teha mitte-poliitlist kunsti Palestiinas, kus kogu tants käib umber poliitika? Miks eestlased Etioopias kooli ehitavad? Milised on noorsootöö probleemid Gruusias? Mis asi on Suvesupp? Kuidas õppida ära kolme kuuga eesti keel? Vaba Tahe on vaheldusrikas ja tempokas sissevaade, milles on võrdses tasakaalus haridus, seiklus ja inimlikkus.
Esimene osa kajastab MTÜ Mondo vabatahtlikku Karin Lutsu katseid parandada läbi õmbluskoolituste naiste olukorda Keenias.
 
Seriaali tootjaks on MTÜ Zbanski Kino. režissöörid Madli Lääne ja Birgit Rosenberg, operaator Taavi Arus, produtsent Birgit Rosenberg. Seriaali tootmist toetasid KÜSK Head Ideed fondist ja EV Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.
 

Esimene osa: Vaba Tahe: Keenia südames, 3.novembril, kell 19:10 ETVs

Karin on 40-aastane õpetajanna Pärnust, kes otsustab võtta oma elu- ja töökogemuse ning vahetada see Keenias Shianda külas uute väljakutsete vastu. Läbi Eesti organisatsiooni Mondo läheb ta neljaks kuuks Aafrika südamesse õpetama vabatahtlikuna naistele õmblemist. Soe maa ja soojad inimesed ei jäta elurõõmsat Karinit sugugi külmaks.

 
Rohkem põnevat infot:

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Racheali lugu: automehaanik, kes muudab Ugandas kutsehariduse nägu

06.06.25

„Kui ma automehaanika erialaga liitusin, ei meeldinud see mulle,“ meenutab Racheal. „Aga kui nägin, mida suudan oma kätega luua, armusin sellesse.“ Nii kirjeldab oma eriala Racheal Manake, kes on valinud tee, mis on Ugandas naiste jaoks tihti suletud – automehaanika. Rääkisime täna eriala õpetajana töötava naisega vahetult pärast seda, kui ta oli lõpetanud Mondo digioskuste
LOE EDASI
VAATA KÕIKI
MTÜ Mondo
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.