08.09.23

Gruusias toimub Eesti eeskujul esimene arvamusfestival

Koostöös Mondoga korraldatud arvamusfestival Tbilisis toob sel laupäeval kokku sajad inimesed Gruusia kodanikuühiskonnast, ametkonnast, eraettevõtetest ja mujalt, et arutleda ühiskonnas oluliste teemade üle.  

Gruusia tulevik on täna lahtine. Ühelt poolt soovib suurem enamus rahvast edasist integreerumist Euroopaga ning riik on esitanud ka ametliku liitumistaotluse Euroopa Liiduga. Teisalt on murettekitav tänase Gruusia valitsuse neutraalne positsioon Venemaa suhtes käimasolevas täieulatuslikuks sõjategevuses Ukraina vastu ning siseriiklikud arengud vaba sõna ja kodanikuühiskonna kammitsemiseks. On kirjeldamatult suur väärtus sõna- ja tegutsemisvabadus, mida kogeme Eestis vabaühendusena töötades. Tee siia on olnud pikk ning selle lahutamatuks osaks on olnud riigi demokraatlik areng, erimeelsuste tolereerimine, oskus teineteist kuulda ja rahumeelselt keerulistel teemadel arutleda ühiskonnana. Arvamusfestival formaadina kõike seda just toetabki ning oleme näinud selle järele vajadust ka Gruusia ühiskonnas,” sõnas Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. 

Laupäeval Tbilisis toimuva festivali avab Eesti suursaadik Gruusias Riina Kaljurand. Festivali jooksul arutletakse viiel laval teemadel ettevõtlusest demokraatiani. Arutlusele tulevad näiteks Gruusia noorte tänased väljakutsed, jalgratta roll Tbilisi linnakultuuris, korrakaitseorganite õiguste piirid aga ka rahvusvaheline vastutus Venemaa agressiooni valguses. 

“Pole mingi saladus, et Gruusia on poliitiliselt üha enam polariseerunud. See on suur oht meie riigile, kuna tekitab ühiskonnas arusaamatusi ja omavahelisi pingeid. Arvamusfestival on oluline samm nende pingete maandamiseks. Meil on väga palju teemasid, millest saame koos rääkida, hoolimata igaühe poliitilistest vaadetes. Arvamusfestival omanäolise platvormina on just sobiv selliseks omavaheliseks dialoogiks,” ütles Mikheil Lazginiani Tbilisi arvamusfestivali korraldavast organisatsioonist World of Tolerance. 

Koostöös Mondoga toimub sel sügisel Gruusias kokku kaks arvamusfestivali, üks Tbilisis ja teine 20. oktoobril Zugdidis, mille korraldamist veab eest Mondo pikaajaline partner Assotsiatsioon Merkuri. Arvamusfestivalid Gruusias toimuvad Mondo projektist, mida rahastab ESTDEV- Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI