09.03.09

Haridus – iga lapse õigus

MTÜ Mondo alustas veebruaris maailmaharidusprojektiga „Haridus – iga lapse õigus“, mille üldine eesmärk on tõsta Eesti elanikkonna, eriti noorte, huvi arengumaade vastu ning teadmisi ja arusaamist arengumaade haridusega seonduvatest probleemidest.
Projekti otseseks eesmärgiks on tuua Eestisse rahvusvaheline kampaania Global Campaign for Education (link: www.campaignforeducation.org) ning teostada avalikke üritusi ja konkursse koostöös koolide, noortekeskuste ja laiema üldsusega. Kaudsemateks eesmärkideks on tõsta Eesti elanike huvi ja teadlikkust arengumaade probleemidest ja aastatuhande arengueesmärkidest ning pakkuda noortele võimalusi ise osaleda teemade püstitamisel, arutamisel ja lahendamisel.
Projekti raames korraldatakse 2009. aasta jooksul neli erinevat konkurssi noortele (räp muusika, koomiks- ja filmivõistlused) ning mitmeid temaatilisi üritusi. Koostatakse teemakohaseid materjale ning koostöös meediapartneritega avaldatakse maailmaharidusteemalised artiklid Maailmakool.ee portaalis, Harjumaa Ekspressis ja mujal.
Projekti tegevusi korraldab MTÜ Mondo. Projekti partneriteks on Jaan Tõnissoni Instituut, Eesti Roheline Liikumine ning Arengukoostöö Ümarlaud. Üldhariduskoolid ja noortekeskused üle Eesti sh UNESCO sõpruskoolid ja Jaan Tõnissoni Instituudi koolipartnerid. Teavitustegevuses on partneriks Harjumaa Ekspressi toimetav MTÜ Ilmakaja ja koomiksinäituse koostamisel World Comics Finland (Soome). Projekti elluviimist toetab Eesti Välisministeerium arengukoostööks kavandatud vahenditest.
Lisainformatsioon, küsimused ja ideed:
Paul Senosi
VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI