16.01.23

„Iga aken loeb“ kampaania tulemused

Mondo alustas novembri keskel annetusüleskutsega Ukraina kodude taastamiseks. Kampaania tulemusel koguti 92 000 eurot, mis suunatakse Ukraina organisatsioonile Dobrobat, mille eesmärgiks on üles ehitada vene vägede poolt hävitatud külasid, linnu ja infrastruktuuri.

Suuremad kampaaniasse panustajad olid:

  • Eesti Mündiäri, kes suunas 2500 eurot akende ostmisse.
  • Eesti Draamateater, kes korraldas kaks üritust, mille piletitulu annetati Mondo aknakampaania toetuseks. Traditsioonilise Jõulusahvri laada ning lavastatud lugemise „Täna loeme visa hinge” peale kogunes kokku 7777 eurot.
  • Eesti eraannetajad, kes annetasid 29. novembril toimunud Annetamistalgute ning sellele eelnevate nädalate jooksul erinevate annetamiskeskkondade kaudu.

Dobrobat on Mondo rahalisel toel juba taastanud mitmeid maju Kiievi oblastis Gorenkas ja Gostomelis. Uue toetusega saavad nad taastada 16-18 purustatud kodu.

Fotol Dobrobati vabatahtlikud.

 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo taastas Ukrainas kaks koolimaja

01.12.23

Lisaks koolimajade taastamisele Mõkolaivis ja Zaporižžja oblastis osalesid mõlema kooli õpetajad koolitustel vaimse tervise toetamise ja digiõppe teemadel.  Sõda on andnud tõsiseid lööke haridusele Ukrainas – 2022 aasta lõpu seisuga on pommitamised kahjustanud 2619 haridusasutust, millest 406 on täielikult hävitatud. Lisaks sellele alustas 2022. aasta septembris vaid kolmandik Ukraina koolidest kontaktõpet, kuna riigi sõjaaja seaduste
LOE EDASI
VAATA KÕIKI