10.12.2016

Käpikutest kitsedeni: nende kingitustega teed head!

Kust leida jõulukingitusi, mis ei tee rõõmu ainult kingisaajale vaid ka -tegijale? Kolm Eesti MTÜd – Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik, Arengukoostöö Ümarlaud ja MTÜ Mondo – annavad viis soovitust, kust osta häid kingitusi enne, kui jõuluhullus päris kätte jõuab.

Jõulud võiksid olla rahulik aeg, mil teha head nii lähedastele kui võõrastele. Ometi on viimastel aastatel saanud jõuludest justkui võidu ostmine, mil kaubanduskeskused venitavad avamisaegu viimse piirini ning koju tuuakse asju, mis juba jaanuariks on unustatud. Kolm Eesti MTÜd kutsuvad üles jõuluhullust vältima ning valima sel aastal heategevuslikke jõulukingitusi, et pühaderõõmu oleks topelt.

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku, Arengukoostöö Ümarlaua ning MTÜ Mondo viis kingisoovitust:

  • Sel nädalavahetusel toimub Tartu Lõunakeskuses Heategevuslik välkpood, kust on võimalik soetada arengukoostööd toetavaid kinke. Näiteks leiab välkpoest käsitööd nii Pamiiri, Palestiina, Afganistani kui Ghana naistelt – alates sisustuskorvidest kuni kudumite ja kottideni. Loodussõpradel on laadalt võimalik soetada ka lendoravate ja muude haruldaste liikide kaitsmist toetavaid rinnamärke ja õnnitluskaarte.
  • Kiirematel on veel võimalik jõuda ka täna, laupäeval kuni 15.00 toimuvale Astangu Heade Asjade Jõululaadale, kus lisaks korraldajatele on kohal ka paljud teised puuetega inimeste ühingud. Laadalt saab soetada keraamikat, vaipasid, helkureid, looduskosmeetikat ning palju muud. Lisaks on võimalik jõulustressi ennetamiseks kohapeal ka saada massaži Eesti Pimemassööride Ühingu liikmetelt.
  • Järgmisel laupäeval, 17.12 kell 10.00–16.00, toimub Telliskivi Loomelinnakus MTÜ Mondo jõulubasaar, kus on müügil käsitööd Ugandast, Ghanast, Afganistanist ja mujalt.
    Lisaks on müügil ka uudsed heateokingitused neile, kellel on juba kõik olemas: näiteks kits Ghanasse, kana Keeniasse või koolikott Afganistani koolitüdrukule. Heateokingituse ostja saab oma annetuse kinnituseks rõõmsa kaardi, kuhu on võimalik kirjutada sisse õnnesoovid ning seejärel pista jõulupeol kolleegi või lähedase kingipakki.
  • 19.12 algusega 10.30 toimub Sotsiaalministeeriumi ruumides erivajadustega inimeste käsitöövõrgustiku Käpik jõulumüük, kus võrgustiku liikmed pakuvad käsitöökingitusi erinevast puidutööst kuni keraamika ja sokkide-kinnasteni.
  • Lisaks jõululaatadele on aga tänaseks ka paljudel heategijatel e-poed, kust endale sobival ajal kingitused ära tellida. Näiteks uudseid Mondo heatekingitusi ja käsitööd saab soetada lehelt www.mondo.org.ee/shop ning ka Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik on koondanud oma veebilehel kingisoovitused, mida veebist uurida: sev.ee/2015/12/osta-joulukingid-sotsiaalsetelt-ettevotetelt
VAATA KÕIKI UUDISEID

TEISED UUDISED

Stipendiumikonkurss venekeelsele meediale

01.07.2021

MTÜ Mondo kuulutab välja rändeteemalise stipendiumikonkursi, mis on suunatud Eestis ilmuvatele ja tegutsevatele venekeelsetele ajakirjanduslikele väljaannetele. Stipendiumikonkursi eesmärk on võimaldada noorel ajakirjanikul või ajakirjanike tiimil viia läbi uurimus rände ja/või integratsiooni teemadel. Näiteks võib uuring keskenduda väljarände temaatikale, uussisserändajate ja/või mitmenda põlvkonna sisserändajate kohanemisele, välistööjõu kaasamisele vms. Stipendiumivooru suurus on 2000 eurot ja välja antakse kuni kaks stipendiumi. Stipendiumi antakse välja projekti „Jagatud teekonnad:
LOE EDASI