21.12.23

Kestliku arengu pasuna 2023 auhinna sai Joanna Laast

Mondo ja Arengukoostöö Ümarlaud tunnustasid Roheportaali toimetaja Joanna Laasti 2023. aastal kestliku arengu teemade kajastamise eest auhinnaga “Kestliku arengu pasun”. Auhind koosneb 1500 eurost ja praktilisest meenest – aiakühvlist.

„Olen tohutult tänulik Arengukoostöö Ümarlauale ja Mondole selle tunnustuse eest. Lisaks suurele rõõmutundele tõi auhind endaga kaasa ka motivatsioonilaine, kuna kinnitas mulle, et isegi kui artiklid kestlikust arengust ja kliimamuutustest ei ole alati niivõrd populaarsed kui näiteks poliitika- või majandusuudised, on need täpselt sama olulised. Suur-suur aitäh teile!” sõnas Joanna Laast.

Auhind on Joanna Laastile tunnustuseks kestliku arengu teemade, eriti keskkonna ning kliimamuutuste mitmekülgse ja laiapõhjalise kajastamise eest. “Joanna Laast on aastaid juhtinud Eesti Päevalehe ja Delfi toimetuse keskkonnateemade kajastamist, järgides selge ajakirjanduse põhimõtteid ning andes sõna neile, kelle hääl tavaliselt kõige valjemini ei kõla. Joanna lood kaevuvad pinnapealsusest sügavamale, nii et ükski nüanss keskkonnateemadest ei jää kajastamata – selle väärtusliku töö jätkamiseks on auhinnaga kaasas sümboolne aiakühvel”, avas Mondo juhatuse liige Maria Sakarias.

Joanna Laast võtab ette teemasid, mis on ühtviisi olulised nii Eesti ühiskonnas kui globaalsel tasandil ning mõjutavad tänaseid ja tulevasi põlvkondi. Seda nii Roheportaali üldist kajastust suunates kui autorilugusid luues.

Arengukoostöö Ümaralaua tegevjuht Agne Kuimet sõnas, et Joanna Laasti nimi on käinud läbi mitmel keskkonnateemalisel kohtumisel. “Mitmed Arengukoostöö Ümarlaua kliima- ja keskkonnateemadega tegelevad organisatsioonid on kohtumistel välja toonud Joanna tööd kui silmapaistvat keskkonnaajakirjanduse näidet Eesti meediamaastikul. Globaalsete kliimaprobleemide kohaliku mõju näitamine ning nendega tegelema utsitamine on üks olulistest sammudest kestlikuma tuleviku poole”.

“Kestliku arengu pasun” on auhind, millega tunnustatakse ajakirjanikku või toimetust kestliku arengu teemade kajastamise eest möödunud aasta jooksul. Auhinda annavad välja Arengukoostöö Ümarlaud ja Mondo. Auhinda antakse välja neljandat korda. 2020. aastal pälvis auhinna telesaade Laser ja Marii Karell, 2021. aastal väljaanne Levila ning 2022. aastal väljaanne Müürileht. Sümboolseks meeneks on olnud labidas, hark ja kellu. 

Arengukoostöö Ümarlaud esindab Eesti vabaühendusi, kes tegelevad arengukoostöö, maailmahariduse ja kestliku arengu teemadega. Mondo 2007. aastal asutatud globaalse ebavõrdsuse vähendamisele pühendunud Eesti organisatsioon. 

Pildil Arengukoostöö Ümarlauast Mart Valner, Joanna Laast ning Maria Sakarias ja Kelli Eek Mondost. Foto: Delfi Meedia/Rauno Volmar

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab põgenikke mitmekülgselt nii Eestis kui partnerriikides

19.06.24

Tänasel rahvusvahelisel pagulaspäeval kutsume üles toetama neid, kes on pidanud põgenema oma kodust vägivalla või tagakiusamise eest.  ÜRO pagulasameti värske raporti järgi on nende inimeste arv kümne aastaga kahekordistunud, ulatudes tänavu 120 miljonini. Kusjuures 40% neist on lapsed ja noored, kelle jaoks see tähendab tihti ka haridustee katkemist. Põgenike arvu kasvatavad nii uued konfliktid kui
LOE EDASI
VAATA KÕIKI