01.12.14

Koolides algab Jeemeni kuu

Täna algab koolides Jeemenit tutvustav ürituste sari, mille käigus Eesti koolide õpilased saavad rohkem teada Jeemeni kultuurist ning korraldavad heategevusüritusi. Näiteks toimub Pärnu Rääma Põhikoolis 4. ja 5. detsembril heategevuslaat, mille tuludest osa annetatakse Jeemeni tüdrukute hariduse toetuseks. Laadal pakutakse eestimaiseid ja jeemenipäraseid toite, tehakse hennamaalinguid ja räägitakse Jeemeni kultuurist. Jeemeni päeva korraldavad ka Audentese Erakool, Tartu Miina Härma Gümnaasium ja Rapla Vesiroosi Gümnaasium.

Üks probleem, millele Jeemeniga seoses tähelepanu juhitakse, on Jeemeni tüdrukute varajane abiellumine. “Jeemen on kultuuriliselt väga huvitav maa, mis on samas üks vaesemaid riike araabia maades. Riigis on pikalt valitsenud poliitiline ebastabiilsus ja majandusprobleemid. Kuigi tüdrukute ligipääs kooliharidusele on kasvanud 75 protsendini, on neil vähe valikuvõimalusi ja otsustusõigust oma tuleviku üle, eriti maapiirkondades. Umbes 2 miljonit põhikooliealist last ei käi koolis,” ütles MTÜ Mondo projektijuht Kristi Ockba. “Jeemeni pealinna Sana’a vaesemates linnaosades on varajane abiellumine, koduvägivald, kirjaoskamatus ja koolist väljalangemine omavahel tihedalt seotud. Meie eesmärk on aidata tütarlastel sellest ringist välja murda,” lisas ta.

Koolilaatadel kogutud toetusega aidatakse Jeemeni vaestest peredest pärit riskirühma tüdrukutel kooli tagasi pöörduda. MTÜ Mondo alustas eelmisel aastal koostööd Jeemeni mittetulundusühinguga Youth and Leadership Development Foundation, et kirjaoskamatutest peredest pärit tütarlapsi koolitada ja nende varajast abiellumist vähendada. Piirkonnas, kus elab projekti sihtrühm, põhjustab 20% tütarlaste koolist väljalangemist varjane abiellumine. Projekti rahastab ka Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

Lisainformatsioon:
Kristi Ockba
Tel. 53402920
kristi@mondo.org.ee

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI