MTÜ Mondo on arengukoostööle, maailmaharidusele ja humanitaarabile pühendunud sõltumatu Eesti organisatsioon.

MTÜ Mondo peamised tegevussuunad on:

Kuidas Mondo sündis, saab lugeda siit. 

MTÜ Mondo põhikirja saab lugeda siit ja Mondo 2021-2025 strateegiat eesti keeles siit ja inglise keeles siit (strateegia 2016-2020 leiate siit).

 

MTÜ Mondole teeb iga-aastast auditit Audit & Consult OÜ; Mondo majandusaasta aruannetega on võimalik tutvuda siin: 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020. MTÜ Mondo järgib lastekaitse ja võrdse kohtlemise põhimõtteid. Kinnitame, et MTÜ Mondo tegevus on kooskõlas Eesti kodanikuühenduste eetikakoodeksi põhimõtetega ning oleme liitunud annetuste kogumise hea tavaga. 95% Eestis kogutud toetustest suuname otse sihtriiki. Tunneme hästi kogukondade probleeme ja vajadusi; meie töö on kvaliteetne ja pikaajalise mõjuga.

KONTAKT

MTÜ Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskus

Telliskivi 60a/5,

10412 Tallinn

(sissepääs Vaba Lava teatri vastas)

Oleme avatud E-R kell 10-17

E-post: mondo(ät)mondo.org.ee

Telefon: +372 677 5445

 

 

RUUMI rent

Maailmaharidus- ja koolituskeskuse seminariruumi on võimalik väiksema ürituse või koosoleku jaoks rentida.

Vaata renditingimusi ja ruumi pilte siit ja kirjuta meile

rent(ät)mondo.org.ee

JUHATUS

Riina Kuusik-Rajasaar

Juhatuse liige, arengukoostöö suuna juht
Riina juhib Mondo toetusprogramme Ghanas, Keenias, Ugandas ja Afganistanis, ning hoiab silma peal Ukraina põgenikele suunatud projektidel. Töötanud aastaid rahvusvaheliste suhete lektorina, samuti UNHCRi vabatahtlikuna pagulaslaagrites Aafrikas. Riina on Mondo ja Eesti Pagulasabi asutajaliige ning Arengukoostöö Ümarlaua (AKÜ) algataja; 2006-2010 aastatel õiglase kaubanduse eestvedaja ja Fairtrade märgi esindaja Eestis. Omab rahvusvaheliste suhete bakalaureuskraadi Gracelandi Ülikoolist ja politoloogia magistrikraadi Tennessee Ülikoolist USAs.

riina (ät) mondo.org.ee, +37256983050

Triinu Ossinovski

Juhatuse liige, humanitaarabi suuna juht, Birma ekspert

Triinu valdkonnaks on Kagu-Aasia riigid ja ühiskonnad, sealne poliitika ning kodanikuühiskonnad. Doktoriõppes Tallinna Ülikoolis keskendub ta Birma/Myanmari kodanikuühiskonnale ning vähemusrahvaste olukorrale. Varasemast omab ta magistrikraadi Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo erialalt Tallinna Ülikoolist ning bakalaureusekraadi riigiteaduste erialalt Tartu Ülikoolist. Lisaks on ta elanud ja õppinud nii Ameerika Ühendriikides (Oglethorpe University) kui ka Soomes (University of Helsinki). Triinu on elanud ja töötanud vabatahtlikuna Jaapanis. Alates 2015. aastast on Triinu MTÜ Mondo raames tegelenud arengukoostöö valdkonna toetamisega Birma suunal.

triinu.ossinovski (ät) mondo.org.ee

Diana Tamm

Juhatuse liige, maailmahariduse suuna juht, sotsiaalse ettevõtluse eestvedaja

Diana tee Mondos algas 2012. aastal vabatahtlikuna Ghanas sõpruskoolide projekti vedades. Alates 2013. aastast töötab Diana Mondos projektijuhi ja sotsiaalse ettevõtluse eestvedajana, mille kaudu Aafrika naiste imeline käsitöö ja shea-või Eestisse jõuab. Alates 2018. aastast on ta Mondo juhatuse liige ja juhib maailmahariduse tiimi. Dianal on bakalaureusekraad Tallinna Ülikoolist kunstiõpetaja erialal, magistrikraad kunstiteaduses ning lisaks omandatud matkajuhi eriala Luua Metsanduskoolis. Mondo tegemiste kõrvalt töötab Diana matkajuhina Nepalis, Ugandas ja USAs.
diana (ät) mondo.org.ee, +37255672714

Töötajad

Ave-Marleen Rei

Kommunikatsioonijuht

Ave on õppinud saksa filoloogiat, aga töötanud aastaid hoopis ajakirjanikuna. Põhiliselt on tema ajakirjanduslik tegevus olnud seotud raadio (Elmar, Vikerraadio, Raadio Kuku) ja ka Eesti Televisooniga (Terevsioon, Tagatargemad, Tähelaev). Aga ta on teinud koostööd ka erinevatele ajakirjadele ja olnud ametis teater Vanemuine pressiesindajana. Vabatahtlikuna on ta tegutsenud MTÜ Eesti Pagulasabi juures.
ave (ät) mondo.org.ee, 53585343

Adrian Boland

Raamatupidaja

Adrian on Iirimaalt. Ta õppis Dublinis, University College’s majandust ja ajalugu ning pärast ajaloo magistrikraadi omandamist õpetas ta Iirmaal kaks aastat keskkoolis. Seejärel suundus ta raamatupidamisse ning peale kolme aastat töötades Iirimaa juhtivas elektriettevõttes erinevatel finantspositsioonidel omandas ta raamatupidamise kvalifikatsiooni ning tuli Eestisse. adrian (ät) mondo.org.ee

Mari Jõgiste

Maailmahariduse projektijuht

Mari on maalikunstniku taustaga kunstiajaloo õpetaja gümnaasiumi ja huvikooli tasemel. Hariduse omandas ta Tartu Ülikoolis ja Istanbuli Marmara Ülikoolis vahetusüliõpilasena. Huvi maailma ja teiste kultuuride vastu on teda viinud Põhja-Ghanasse Mondo hariduseksperdina ja Kayini osariiki Myanmaris GLEN projekti praktikandina. Mondo maailmahariduse tiimis saab ta ühendada oma armastuse loovuse, kunsti, hariduse ja ühiskondlike protsesside vastu.

Tööst vabad hetked täidab Mari swingtantsude ja -muusikaga.

mari.jogiste (ät) mondo.org.ee, +372 55575587

Kärt Leppik

UNESCO ühendkoolide võrgustiku koordinaator
Kärt on lõpetanud magistriõpingud Tartu Ülikoolis haridusinnovatsiooni õppekaval. Enam kui 20 aasta jooksul on ta töötanud projektijuhina mitmetes keskkonna- ja turismiorganisatsioonides nii avalikus kui kolmandas sektoris ning noorte ettevõtlikkuse edendamisele suunatud projektidega TÜ haridusuuenduskeskuses. Kärt on ka algatuse Huvitav Kool programmijuht, kelle ülesandeks on kommunikatsioonitegevuste elluviimine ja sündmuste korraldamine. Mondos koordineerib Kärt UNESCO ühendkoolide võrgustiku tegevusi Eestis.
kart (ät) mondo.org.ee

Kristi Toodo

Mondo poe perenaine

 

562 88 542

Kristina Mänd

Vastutustundliku tarbimise eestvedaja

Kristina veab eest vastutustundliku tarbimise ja õiglase kaubanduse valdkonda. Paar aastat tagasi oli Kristina abiks Mondole organisatsiooni arendamise vallas ja Mondo vabatahtlikuna Myanmaris. Varem on Kristina juhtinud vabaühenduste liitu EMSL ja EMSLi ühenduste arenguprogrammi, töötanud Poliitikauuringute Keskuse Praxis koolituskeskuse Praxise Akadeemia juhi ja koolitajana, rahvusvahelises kodanikuühenduste liidus CIVICUS, AIDSi Ennetuskeskuses, New Yorgi organisatsioonis Lifebeat – Music Industry Fights AIDS, Riigikogus ja Rahandusministeeriumis. Kristina on programmide ja organisatsioonide turundamise, juhtimise ja arendamisega tegelenud ligi 20 aastat nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. kristina (ät) mondo.org.ee, +37256909754

Kristi Ockba

Humanitaarabiekspert

Kristi Ockba on ema poolt eestlane ja isa poolt jeemenlane. Sündinud Võrus ja nelja aastaselt kolinud Kuveiti. Pärast kooli lõpetamist Kuveidis läks ta ülikooli Jeemenis. Kristi on töötanud ka AMIDEAST-is (Ameerika mittetulundusühing, mis tegeleb rahvusvahelise haridus-, koolitus- ja arendustegevusega Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas) nii Jeemenis kui ka Kuveidis. Pärast Eestisse kolimist töötas ta õpetajana, tõlgina ja koolitajana. Nüüdseks on ta Eestis elanud 17 aastat ning saanud üheks tuntumaks Araabia kultuuri ja Islami religiooni tutvustajaks.

 

kristi.ockba (ät) mondo.org.ee, +37253402920

Janika Tamm

Projektijuht, humanitaarabiekspert

Janika on õppinud Aafrika uuringuid Faluni ülikoolis Rootsis. Lisaks Rootsile on Janika on pikemalt elanud ja töötanud ka UK-s ning Keenias. Keenias aitas ta kaasa MTÜ Mondo Keenia koostööpartneri WEFOCO organisatsiooni loomisele ja arengule. Mondos edendab Janika ekspertvabatahtlike lähetamist ning Keenia ja Etioopia suunalist koostööd.

janika (ät) mondo.org.ee +37258151977

Maria Sakarias

Maria Sakarias

Maailmahariduse projektijuht, EPAS programmi koordinaator 

Maria omandas üldkeeleteaduse bakalaureusekraadi Inglismaal ja magistrikraadi Hollandis. Pärast mõnda aega süvitsi keeleteaduse alal töötamist veetis ta aasta Nepaalis ja Indias, kust ta liikus edasi kodanikuühiskonna ja sotsiaalse jätkusuutlikkuse valdkonda. Maria on tegutsenud erinevates sotsiaalsetes ettevõtetes ja vabaühendustes, sh pikemalt Hollandis rahvusvahelises vabaühenduste võrgustikus, mille kõrvalt omandas ta ka magistrikraadi arengukoostöös ja kestliku arengus. Mondos keskendub Maria maailmahariduse edendamisele Eestis ning koordineerib ka Euroopa Parlamendi partnerkoolide (EPAS) programmi.

maria (ät) mondo.org.ee, 5182181

Erika Tšerkašina

Digipädevuste programmi projektijuht

Erika on õppinud rahvusvahelisi suhteid Essex’i Ülikoolis ja globaalse arengu Kopenhaageni Ülikoolis. Üle viie aasta Erika on töötanud inimõiguste ja võrdse kohtlemise põhimõtete edendamise heaks Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia riikides. Ta on tegelenud aktivistide koolitamisega, sh digiturvalisuse valdkonnas, ja rahvusvahelise huvikaitsega UN tasemel. Erika on elanud ja töötanud Tadžikistanis, Gruusias ja Ukrainas. Oma isiklikutes projektides üritab Erika tõsta migrantide heaolu. Mondos tegeleb ta eelkõige digipädevuste programmi arendamisega.

 

erika (ät) mondo.org.ee | + 372 55689512

Siisi Saetalu

Mondo Uganda juht

Siisi on õppinud sotsiaal- ja kultuurantropoloogiat Tallinna Ülikoolis, Aarhuse Ülikoolis ja Amsterdami Vabas Ülikoolis. Ta on osalenud Mondo maailmahariduse, õiglase kaubanduse, arengukoostöö ning humanitaarabi tegevustes ning on olnud ka Mondo vabatahtlik Ugandas. Alates 2015. aastast elab Siisi Kampalas, kus ta edendab Mondo Uganda suunalist arengukoostööd ja humanitaarabi, keskendudes viimastel aastatel eeskätt Mondo digiprogrammi elluviimisele.

siisi (ät) mondo.org.ee

Veronika Svištš

Humanitaarabiekspert

Veronika on õppinud TÜs riigiteadust ning lõpetanud TTÜs avaliku halduse magistriõppe. Väljaspool Eestit on ta vahetusüliõpilasena õppinud Saksamaal, Venemaal ning Belgias. Veronika töötas vabatahtlikuna Nigeerias Lagose linnas, kus osales kohaliku haigla teavituskampaaniates ning viis läbi riigikoolides keskkonnateemalisi töötube. Mondos koordineerib Veronika Ukraina humanitaarabi ja arengukoostöö tegevusi.

veronika (ät) mondo.org.ee

Zahra Akbari

Tõlk

Zahra on pärit Afganistanist. Ta õppis aastatel 2006-2008 ämmaemandaks ning töötas pärast seda erinevates kliinikutes. 2015. aastal läbis ta Tallinna Tervishoiukõrgkoolis kuu aja pikkuse täiendkoolituse. Pärast seda on Zahra elanud ja töötanud Eestis. Mondos töötab Zahra tõlgina Afganistani arengukoostöö projektide juures.

Ingrid Varov

Projektijuht

ingrid (ät) mondo.org.ee

Valerie Kyolaba

Haridusprogrammi koordinaator Ugandas

Valerie on õppinud infotehnoloogiat ühes Aafrika mandri parimas, Kampalas asuvas Makerere ülikoolis. Valeriel on varasem kogemus IKT-projektides majandusliku kaasatuse teemadel ning ka rahvusvaheliselt tunnustatud projektijuhi kutsetunnistus PRINCE2. Mondos töötab Valerie haridusprogrammi koordinaatorina Ugandas.

valerie (ät) mondo.org.ee

Kelli Eek

Maailmahariduse kommunikatsioon

Kelli on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja täiendanud end samas valdkonnas Hollandis. Ta on töötanud ajakirjanikuna Eesti Päevalehes ja kommunikatsioonijuhina Tagasi Kooli MTÜs. Mondos asus Kelli esmalt koostööd tegema videograafina, kajastades EU Aid volunteers programmi vabatahtlike tegevusi erinevates riikides. Nüüd vaatab ta, et maailmakooli põnevad materjalid Eesti õpetajateni jõuaks.

 

kelli (ät) mondo.org.ee

+37256463947

Jana Jesmin

Õiglase kaubanduse müügi- ja ärisuhete spetsialist

Jana on juhtinud müüki, kaubandust, tootmist ja teenindust ning olnud tegev hotellinduses, laevanduses, transpordis ja toitlustuses. Ta on olnud mitme ettevõtte alustava tiimi liige (Swissôtel Tallinn, Cinamon Kino Tallinn), juhtinud Eesti vanimat seni toimivat kohvikut ja martsipani muuseumituba vanalinnas (Maiasmokk). Oma paralleelsel töökohal, ajaloolises ja keskkonnasõbralikus väikehotellis Kalamajas (Economy Hotell), vastutab ta muuhulgas ka rahvusvahelise ökotunnuse Roheline Võti (Green Key) standardite täitmise ja keskkonnateadlikkuse arendamise eest. Pea 20 aastat on Jana olnud Jazzkaare vabatahtlike tiimi liige.

 

jana (ät) mondo.org.ee

(+372) 56 26 5559

Meelis Niine

Projektijuht, rändeekspert

Meelis tegeleb Mondos rändetemaatikaga ja koordineerib projekti ‘Jagatud teekonnad’. Meelis on lõpetanud Tartu Ülikooli humanitaarainete õpetaja erialal ning Glasgow Ülikooli sotsioloogia ning antropoloogia erialal. Huvi rändevaldkonna vastu kujuneski Meelisel juba ülikooli ajal ning pärast õpingute lõppu asus ta tööle Rahvusvahelisse Migratsiooniorganisatsiooni (IOM). Lisaks on Meelis töötanud ka siseministeeriumis varjupaiga valdkonna nõunikuna. Kui Meelis parasjagu rände küsimustega ei tegele või ise maailmas ringi ei rända, tegeleb ta  muusikaga või veedab oma vabad päevad Eesti looduses matkates.

+372 51996273

meelis (ät) mondo.org.ee

Triinu Tulva

Graafiline disainer

Triinul on bakalaureusekraad Eesti Kunstiakadeemiast ja magistrikraad Aalto Ülikoolist Helsingis. Ta on töötanud graafilise disainerina nii Soomes kui Saksamaal.

triinu (ät) mondo.org.ee

Marili Tooma

Finantsassistent

marili (ät) mondo.org.ee

Hanna-Marta Lunge

Projektijuht

Hannal on TÜ sotsiaalteaduste magistrikraad. Lõputööna uuris ta Keenia Shianda küla naistegruppide sotsiaalse- ja majandusliku mõjuvõimu suurenemist EL vabatahtlike koolituste kaudu. 2019. aastast toetas Hanna Shianda küla WEFOCO organisatsiooni tööd ja naistegruppe EUAV programmi vabatahtlikuna. 2021. aasta sügisest alates viib Hanna Keenias ellu Mondo ja Soome Kirikuabi (FCA) koostööprojekti, mis toetab Nairobi noorte töölesaamise võimalusi läbi digipädevuste arendamise.

hanna (ät) mondo.org.ee

Egle Küngas

Büroojuht ja projektide assistent

Egle on lõpetanud Tartu Ülikooli keemia bakalaureuseõppe ning Tallinna Tehnikaülikooli rakenduskeemia ja biotehnoloogia magistrantuuri summa cum laude. Ta on õppinud ka Saksamaal, olnud praktikal Šveitsi Föderaalses Materjalitehnoloogia Instituudis ning osalenud mitmetel rahvusvahelistel rohetehnoloogia ja ettevõtlusega seotud kursustel USA-s, Rumeenias, Prantsusmaal, Ungaris ja mujal. Egle on loonud iduettevõtte CompAct, mis aitab ettevõtteid nende keskkonnaalaste eesmärkide saavutamisel. Mondos täidab Egle büroojuhi ülesandeid ja aitab erinevate projektide elluviimisega näiteks Ghanas ja Gruusias.

egle (ät) mondo.org.ee

Veronica Faith Nuwamanya

Assistent Ugandas
Veronical on bakalaureuse kraad arengu-uuringute erialal ning ta on töötanud aastaid IT ja digioskuste koolitajana Uganda koolides ja töötutele noortele suunatud projektides. Samuti on Veronica osalenud mitmetes uuringuprojektides andmekogujana.

Judith Monica Akite

Toimetulekuprogrammi koordinaator Ugandas

Judith on õppinud Makerere Ülikoolis Kampalas nii täiskasvanuharidust kui noorsootööd. Üle 15 aasta on ta juhtinud sotsiaalmajanduslikke jõustamisprogramme täiskasvanute kirjaoskuse, toimetuleku, vee- ja sanitaaria ning noorsootöö valdkonnas. Mondo Uganda esinduses töötab Judith toimetulekuprogrammi koordinaatorina.

judith (ät) mondo.org.ee

Viktoria Lepp (lapsehoolduspuhkusel)

Maailmahariduse projektijuht

Viktoria on omandanud magistrikraadi kommunikatsiooni erialal Tallinna Ülikoolis ning inglise keele õpetaja eriala läbi Noored Kooli programmi, sellele lisaks on tal ka noorsootöötaja kutse. Õpetajana on Viktoria töötanud Tallinna Pae Gümnaasiumis ja Lasnamäe Huvikoolis, noorsootöötajana juhendanud suvelaagri gruppe. 2016. aasta suvel oli ta Mondo vabatahtlik Myanmaris Namlani külas, kus õpetas inglise keelt ja aktiivõppemeetodeid. Vabal ajal mängib Viktoria curlingut, suveperioodil harrastab rahvajooksu.

Aliine Lotman (lapsehoolduspuhkusel)

Digitehnoloogiate ekspert

Aliine on õppinud antropoloogiat TLÜs ning tehnoloogia valitsemist TTÜs, lisaks läbinud tarkvaraarenduse baasõppe ning täiendanud oma teadmisi veebidisainis. Ta on tegelenud kommunikatsiooni, (digi)turunduse, toiduraiskamise uurimise ja reisijuhtimisega ning olnud Mondo vabatahtlik Ugandas. Mondos töötatud kümne aasta jooksul on ta töötanud nii maailmahariduse, arengukoostöö kui humanitaarabi valdkondades. Viimastel aastatel on ta peamiselt keskendunud Mondo digipädevuste programmi arendamisele.

Nõukogu

Rainer Kattel

TTÜ innovatsioonipoliitika professor ja kuratooriumi liige. Õppinud Tartu ja Marburgi ülikoolides poliitilist filosoofiast, klassikalist filoloogiat ja avalikku haldust. Töötanud Tartu Ülikoolis ja PRAXISes.

Birgit Keerd-Leppik Mondo

Birgit Keerd-Leppik

Õppinud rahvusvahelist ärijuhtimist Concordia Rahvusvahelises Ülikoolis Eestis ja Concordia Ülikoolis Wisconsinis, Ameerika Ühendriikides ning majandusteadust Tartu Ülikooli magistriõppes. Tööalaselt tegelenud arengukoostöö ja humanitaarabi süsteemi väljatöötamise ja elluviimisega välisministeeriumis ning välispoliitiliste küsimustega laiemalt Riigikogu väliskomisjonis. Täiendanud end erinevatel rahvusvahelistel humanitaar- ja arenguabi käsitlevatel kursustel, sh ÜRO ja Euroopa Liidu omadel. On osaline suurõnnetustel elukutseliste päästjate ja politsei abistamiseks loodud Vabatahtliku Reservpäästerühma tegevuses.

Riina Laigo

2005. aastal sai Euroopa õpingute magistrikraadi Tartu Ülikooli Euroopa Kolledžist, kus uuris rahvusvaheliste doonororganisatsioonide omavahelist koordinatsiooni arenguabi andmisel Gruusias. Alates 2001. aastast on tööl Rahandusministeeriumis rahvusvahelise koostöö valdkonnas, tegev enamasti rahvusvaheliste finantsinstitutsioonide, eelkõige aga Maailmapangaga ning Eesti seisukohtade kujundamisega vastavates organisatsioonides. On mõnda aega olnud seotud arengukoostöö poliitikate kujundamisega ning näiteks rahvusvaheliste ürituste korraldamisega. 1999-2000 töötas Belgias rahvusvahelise tudengiorganisatsiooni (International Association of Students in Agricultural and Related Sciences, IAAS) peakorteris peasekretärina. 1995-1998 tegeles sama organisatsiooni Eesti kontori vahetuskoordinaatorina aktiivselt tudengite välispraktikale vahendamisega. On Arengukoostöö Ümarlaua (http://www.terveilm.net) ja Vabatahtliku Reservpäästerühma (http://www.rpr.ee) liige.

Märt Lume Mondo

Märt Lume

Märt on 10+ aastase kogemusega IT tootejuht, olles töötanud enamuse oma karjäärist Kanadas Vancouver’is aga nüüd ka järjest rohkem Eestis Tallinnas. Erialalt on tal bakalaurusekraad majanduses (SSE Riga 2001) ja arvutimängude disainis (Ai Vancouver 2006). Märdil on eriline huvi tänaste ja homsete tehnoloogiate abil maailmas ebavõrduse vähendamise vastu.

Alari Orav

Graafiline disainer ja DJ. Üks kolmest disainiagentuuri AKU loojast.

Taavi Raidma Mondo

Taavi Raidma

Taavi omab kraadi majanduses ja ärikorralduses Wheaton Collegest (MA, USA) ning magistrikraadi London School of Economicsis (UK). Taavi on töötanud ärikonsultandina, teinud uurimustööd maapiirkondade finantsvahendussüsteemide vallas Lõuna-Aafrika Vabariigis ning on United World Colleges Eesti Rahvuskomitee esimees.

mondo nõustajad

Johanna Helin

Sotsiaalse ettevõtluse edendaja

Johanna Helin on Mondo asutajaliige ning tegutses aastatel 2008-2018 Mondo juhatuses, olles samal ajal ka Mondo maailmahariduskeskuse asutaja ja juhataja. Johannal on magistrikraadid Helsingi ja Sussexi ülikoolidest antropoloogias ja arenguõpingutes ning ta on töötanud UNICEFi jaoks Ghanas ning Soomes erinevates arengukoostöö organisatsioonides. Aastal 2018 kolis Johanna Kanadasse ja juhib nüüd Torontos sotsiaalset ettevõttet Mamaa Trade (www.mamaa.ca), mis turustab Mondo partnerite tooteid. Johanna annab Mondole nõu sotsiaalse ettevõtluse ja maailmahariduse teemadel.

Mari Kätrin Kinks Mondo

Mari-Kätrin Kinks

Haridusekspert

Mari on lõpetanud Tartu Õpetajate Seminari ja Tallinna Ülikooli pedagoogikaosakonna ning on õppinud Tartu Ülikooli haridusteaduskonnas. Mari on töötanud õpetajana nii Eestis, Ukrainas kui ka Inglismaal. Tema peamised huvid on seotud mitmekultuurilise hariduse ja õpetajate mentorlusega. Mondos tegeleb Mari õpetajate maailmakodanikuhariduse täiendkoolituste ja õppematerjalide arendamisega. Aastast 2016 edendab Mondo haridusprogrammi tegevusi Ida-Ukraina kriisipiirkonnas. Rännakud Tiibetisse ja Nepaali on olnud suunanäitajad maailmahariduse leidmisel. mari@mondo.org.ee

Mati Raidma

Humanitaarabiekspert

Lõpetanud Moskva Tuletõrje Akadeemia 1993. aastal tuletõrjeinsenerina. Palju erinevaid rahvusvahelisi koolitusi humanitaar- ja päästeoperatsioonide valdkonnast. 1992 – 2000.a Eesti Päästeameti peadirektori asetäitja päästeteenistuse alal ja 2000 – 2006. a Päästeameti peadirektor. 2006.a sügisel suundus tööle Peaministri Büroosse peaministri nõunikuks sisejulgeoleku alal. 2007.a osutus valituks Riigikokku. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige, riigikaitsekomisjoni esimees ning Eesti – Armeenia ja Eesti – Afganistani parlamendirühmade esimees. ÜRO Hädaabi Keskfondi (CERF) nõukogu liige, ÜRO kriiside hindamis- ja koordineerimismeeskonna (UNDAC) liige, ÜRO konsultant, Euroopa Liidu Kodanikukaitsemehhanismi koordineerimis- ja hindamisekspert. Rahvusvahelised missioonikogemused Siberist, Kirgiisiast, Gruusiast, Turkmeeniast, Pakistanist. Abielus, kasvatab kahte tütart ja poega.