14.12.22

Mondo andis Müürilehele auhinnaks kellu

Mondo andis Müürilehele kestliku arengu, maailmahariduse, rände ning keskkonna teemade kajastamise eest lõppeval aastal auhinna “Kestliku arengu pasun”, mis koosneb 1500 eurost ning praktilisest meenest, milleks on kellu.

Auhinna kirjelduses Müürilehele on öeldud nõnda: “Müürileht on kohe-kohe saamas 15-aastaseks ning järginud kõik need aastad julge ja selge ajakirjanduse põhimõtteid. Müürileht aitab inimesel mõtestada maailma ja enda rolli selles ning paistab silma kestliku arengu teemade väga mitmekülgse kajastamisega. Eraldi võiks esile tõsta artikleid nagu “Seitse aastat pagulaskriisist”, “Kes pakuks kaitset kapitalismi ja kolonialismi ohvritele?” ja “Kliimakogu jahutab ühiskondlikke pingeid”. Lisaks väärivad mainimist alati tugeval tasemel päevakommentaarid, juhtkirjad ning ka sari “Aktivisti ankeet”. Müürileht võtab ette teemasid, mis on ühtviisi olulised nii Eesti ühiskonnas kui globaalsel tasandil ning teeb seda silmapaistva mõttetäpsuse ja -teravusega. Aitäh.”

Mondo maailmaharidus- ja teavitussuuna juht Maria Sakarias leiab, et Müürilehes esindatud globaalset vaadet võiks Eesti ajakirjandusmaastikul rohkem olla. „Müürileht kasvatab oma lugejates ühiskondlikku aktiivsust ja kriitilist mõtlemisvõimet. Mondo maailmahariduslikel tegevustel on sama siht. Müürilehe loodud vaimne ruum laob meie ühiskonnale tugevat vundamenti – selle väärtusliku töö jätkamiseks tuleb Mondo tunnustusega kaasa kellu.”

“Müürileht on läbi aastate katsetanud keskkonnateemadest rääkimiseks mitmekülgseid formaate ja lähenemisi – pikemad esseed, kolumnid, arvamuslood, persooniintervjuud jne. Erinevaid inimesi kõnetavad erinevad tekstid ja erinevaid gruppe veenavad erinevad argumendid. Me plaanime nende katsetustega jätkata,” lisas Müürilehe peatoimetaja Aleksander Tsapov.

Mondo 2007. aastal asutatud globaalse ebavõrdsuse vähendamisele pühendunud Eesti organisatsioon. Kestliku arengu kajastamise eest andis Mondo auhinna välja kolmandat korda. 2020. aastal pälvis auhinna telesaade Laser, 2021. aastal väljaanne Levila. Auhinda rahastab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus – ESTDEV. 

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo aitab edendada Keenias innovatsiooni ja loomemajandust

15.05.23

Mondo digi- ja loomemajanduse koolitused annavad Keenia noortele praktilised oskused ja teadmised, et digi- ja loomemajanduse valdkonnas edukalt hakkama saada. Koostöös Finn Church Aidiga (FCA) läbi viidud projekt toetab nii Kenya 2030 tegevuskava, mille eesmärk on just innovatsiooni ja loomemajandussektorit arendada.  Mondo ja FCA projekt koosnes digi- ja loomemajanduse koolitustest noortele, kellest suur osa oli
LOE EDASI
VAATA KÕIKI