03.11.22

Mondo avab ajakirjanikele suunatud stipendiumikonkursi

Mondo avab ajakirjanikele suunatud stipendiumikonkursi, et kajastada Eesti panust arengukoostöösse ning kestliku arengu teemasid. Stipendiumivooru suurus on 2000 eurot, välja antakse üks stipendium.

Kandideerimine on avatud alates 2. novembrist ning tähtaeg on 30. november 2022. Stipendium on mõeldud ajakirjaniku lähetamiseks riiki, kus olles või kust naastes avaldab ajakirjanik paberväljaannetes, televisioonis, raadios ja/või online-keskkondades vähemalt kaks erinevat meediakajastust, mis käsitlevad arengukoostööd ja/või kestliku arengu eesmärke.

Stipendiumile kandideerimiseks vajalikud dokumendid:

  • ajakirjaniku/ke CV-d;
  • motivatsioonikiri koos lühikontseptsiooniga teemakäsitlusest (max 1 A4);
  • esialgne plaan meediasisu avalikustamise kuupäevade ja kanalitega

Stipendiumile kandideerimise tingimused:

  • stipendiumi andmisel eelistatakse riikide, kus Eesti viib ellu oma arengukoostöö projekte – Gruusia, Ghana, Keenia, Uganda, Jordaania ja Liibanon;
  • stipendiumi pälviv ajakirjanik nõustub osalema Mondo korraldatavatel asjakohastel kohtumistel ja üritustel;
  • kandideerija peab tagama toodetud meediakajastuse avalikustamise üle-eestilise leviga kanalis;
  • kajastus peab ilmuma hiljemalt 2023. aasta kevadel.

Info konkursi kohta on leitav ka Mondo kodulehelt. Huvitatutel palume saata vajalikud dokumendid pealkirjaga “Stipendiumikonkurss” 30. novembriks 2022 aadressil ave@mondo.org.ee.

Stipendiumi kasutamise kord kinnitatakse stipendiumi saaja ja MTÜ Mondo vahelise vastava lepinguga. Stipendiumisumma on maksuvaba. Konkursi korraldajatel on õigus vajadusel konkursi korda muuta või sobivate kandidaatide olemasolu puudumisel stipendiumi väljaandmisest loobuda. Vajadusel korraldatakse kandidaatidega ka vestlusvoorud.

Stipendiumi väljaandmist toetab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus – ESTDEV.

 

Foto: Mati Kark

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI