17.03.23

Mondo digipädevuste programmis osales 12 Ukraina kooli

Mondo on toetanud haridust Ukrainas juba aastaid. Ühe tegevusena lõime koos Ukraina haridusekspertidega digipädevuse õppekava kohalikele haridustöötajatele, et tõsta Luhanski oblasti õpetajate ja koolijuhtide digipädevusi. Töötasime kohaliku partneriga Vostok SOS Luhanski oblasti haridusvõrgustikuga, milles osales 40 kooli – veerand kõikidest piirkonna koolidest.

Täieulatusliku sõja tõttu pidid koolid ja õpetajad aga piirkonnast põgenema. Kohandasime loodud õppekava ning viisime uutes oludes läbi 60 digipädevuse koolituspäeva enam kui 170 õpetajale Luhanski, Dnipropetrovski, Tšernihivi, Ivano-Frankivski ja Lvivi oblastites. Kokku osales Mondo digipädevuste programmis 2022. aastal 12 Ukraina kooli.

Koolitustsükli viimane osaleja oli Tšernihivi oblasti Ivanivka lütseum. Koolile pani õla alla ka E-riigi Akadeemia, mis kogus jõuludel annetusi 15 arvuti soetamiseks koolile. Neid arvuteid said õpetajad digipädevuste koolituse raames juba kasutada. “Saadud arvutid aitavad õpet tõhusalt korraldada. See on oluline ka kaugõppe kontekstis,“ ütles direktori asetäitja Tetiana Gotenko.

Ivanivka lütseum sai sõjas palju kannatada. Koolimaja aknad olid puruks, hoonesse sõitis tank, klassiruumides olid killukahjustused ning paljud asjad olid ära varastatud. Kohaliku omavalitsuse ja vabatahtlike algatuste toel on hiljuti taastatud katus ja antud humanitaarabi ning 30 õpetajat saavad jätkata 177 õpilase õpetamist.

Mondo haridusprojekti Ukrainas toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Uuring: Poed hoiduvad banaanide vastutustundlikkuse osas vastutuse võtmisest

24.03.23

Värske analüüs kaardistab banaani teekonna Eestisse ning uurib, mida teevad Eesti toidupoeketid selleks, et tagada lettidel vastutustundlikult kasvatatud viljad. Eestis on banaaniimport viimase kümne aastaga kasvanud 60 protsenti. Kui 2010. aastal sõid Eesti inimesed 12 miljonit kilogrammi banaane, siis 2020. aastal oli tarbimine juba 19 miljonit kilogrammi. Banaanide tootmine panustab ühest küljest tootjariikide majanduslikku heaolusse,
LOE EDASI
VAATA KÕIKI