07.02.23

Mondo ja Müürileht korraldavad esseekonkursi „Hoolimise üledoos”

Ootame loovaid, isikupäraseid, julgeid ja argumenteeritud esseesid 12. märtsiks teemal, kus globaalne kohtub sügavalt isiklikuga.

Oled hingelt maailmamuutja või hoopis käega löönud eks-idealist? Hoiad ennast kursis iga uue globaalse kriisikoldega või künnad keskendunult koduaeda? Valutad südant nii Afganistani naiste kui Ukraina põgenike pärast? Või oled väsinud võõraid võitlusi võilemast? Jah, just sina, kes sa ennast ära tundsid. Me tahame teada, kuidas sul kriiside ajastul läheb! Kuidas sa vastu pead, kuidas võitlusi valid? Mis hetkedel maailma päästma tormad ja millal ennast välja lülitad? Räägi meile, mismoodi edukalt funktsioneerida rahutus, ebakindlas, soojenevas ja polariseerunud maailmas. Kuidas säilitada tegutsemisind tugevas vastutuules? Kuidas hoida põlevas maailmas oma süda põlemas? Või mis saab siis, kui see süda enam ei põle?

Jaga meiega neil teemadel oma mõtteid, tundeid ja tõdemusi essee vormis. Ootame konkursile tekste, mis on:

  • loovad, isikupärased, julged, argumenteeritud, faktipõhised ja mõnusalt loetavad;
  • pikkuselt 9000 – 11 000 tähemärki (koos tühikutega);
  • saadetud hiljemalt 12. märtsiks aadressile konkurss@muurileht.ee.

Parimatele panevad Müürileht ja Mondo välja rahalised auhinnad. Võidutöö avaldame Müürilehe aprillinumbris.

 

Illustratsioon: Nadezda Andrejeva, Müürileht

VAATA KÕIKI UUDISEID

Gruusias toimub Eesti eeskujul esimene arvamusfestival

08.09.23

Koostöös Mondoga korraldatud arvamusfestival Tbilisis toob sel laupäeval kokku sajad inimesed Gruusia kodanikuühiskonnast, ametkonnast, eraettevõtetest ja mujalt, et arutleda ühiskonnas oluliste teemade üle.   “Gruusia tulevik on täna lahtine. Ühelt poolt soovib suurem enamus rahvast edasist integreerumist Euroopaga ning riik on esitanud ka ametliku liitumistaotluse Euroopa Liiduga. Teisalt on murettekitav tänase Gruusia valitsuse neutraalne positsioon Venemaa
LOE EDASI
VAATA KÕIKI