24.03.2022

Mondo humanitaarabi tegevuste ülevaade

Täna täitub kuu Venemaa kallaletungist Ukrainale. Selle aja jooksul on Mondo lähetanud Ukrainasse 90 tonni humanitaarabi. Esimene saadetis läks Eestist teele 5. märtsil, sealt edasi on humanitaarabi rekad väljunud regulaarselt 2-3 korda nädalas. Peamised saadetised on olnud toit, hügieenitarbed, madratsid, tekid-padjad, generaatorid, päikesepaneelid, akupangad, veepuhastamise tabletid jne. Kõik saadetised on jõudnud Mondo Ukraina partnerorganisatsiooni Vostok SOS ladudesse, kust need on edasi toimetatud Ukraina eri piirkondadesse – Luhansk, Donetsk, Kiiev, Tšernihiv, Taga-Karpaatia, Mõkolaiv, Sumõ, Ivano-Frankivsk, Harkiv, Dnipropetrovsk, Lviv, Žõtomõr, Poltava.

Ida-Ukrainat hästi tundev Vostok SOS kasutab humanitaarabi Ukraina siseseks jaotamiseks mitmeid viise. Osad kaubad saadetakse inimesi Lääne-Ukrainasse toonud ja tühjalt tagasi sõitvate evakuatsioonirongidega ida poole. Kasutatakse ka autotransporti ning vabatahtlike abi. Piirkondades, kus ostud on veel võimalikud ja kaup saadaval, hangib Vostok SOS toiduabi ja hügieenitarbeid ka Ukraina siseselt. Mondo poolt Vostok SOSile tehtud rahalisi ülekandeid kasutab organisatsioon evakuatsiooni transpordi korraldamiseks. Samuti toetab Mondo Vostok SOSi kõnekeskuse tööd, mis jagab infot evakueerimiste ja turvaliste põgenemismarsruutide kohta, võtab vastu abipalveid ja vahendab majutusinfot koostöös kohalike omavalitsustega. Psühholoogilise nõustamise online kõneliine toetab Mondo nii annetustest kui ka käimasolevate arengukoostöö ja humanitaarabi projektide raames.

Mondole on sõja puhkemisest alates annetatud 1,4 miljonit eurot. Mondo plaanib jätkata kiireloomulise humaniaarabi andmist seni, kuni kohaliku partneri poolt saabub info konkreetsete vajaduste kohta ning kuni jagub rahalisi ressursse ehk annetusi. Antud hetkel on Mondol rahalisi vahendeid humanitaarabi lähetamiseks veel ca kaheks kuuks, annetusi laekub küll pidevalt juurde, kuid esimene suurem hoog on raugemas. Mondo on humanitaarabi lähetamisel teinud koostööd Eesti ettevõtetega. Mitmed ettevõtted on pakkunud oma kaupu tasuta ning toetanud tasuta transpordiga. Suurema osa humanitaarabist on Mondo siiski ostnud.

 

Rahalisi annetusi saab Mondole teha…

  • Pangaülekandega: sobivas suuruses ülekande saab teha MTÜ Mondo annetuskontole SEB pangas: EE491010220099409013
  • Pangalinkide kaudu: SEB, Swedbank ja Paypal pangalingid on leitavad Ukraina heaks kampaanialehelt 
  • Annetusliinide kaudu: 9000380 – 5€, 9000381 – 10€, 9000382 – 50€

Seni on Mondo suuremad toetajad ja koostööpartnerid olnud: Contrailer, Omniva, Uun, Mellow, WOW Digital, Rae Reklaam, Ekspress Meedia AS, Hiiu Pubi, Tähtvere Naistekeskus, Bolt, Olerex, Mooncascade OÜ, Lignarius OÜ, AS Redgate Capital, OÜ Blake Group, Eesti Keskkonnateenused AS, Marie Vaino, AS Räpina Paberivabrik, Mari-Ly Kern, Raasiku Vallavalitsus, AlisCo, Kodupaber, Kaupmees, Ticketer, Piidivabrik, Bianca, MHKL, nix&jonny, WROMD, Theatrum, Teater Vanemuine, Andres Meesak, Toggl OÜ, Motonet jt.

Alates 24. veebruarist on Ukrainast põgenenud 3,6 miljonit inimest. Kokku on sõjast mõjutatud enam kui 12 miljonit inimest (UNHCR). Ukrainas on saanud purustusi või hävinud üle 540 kooli, vähemalt 34 haiglat ja rohkem kui 1500 eluhoonet (ECHO Crisis Report). Aitäh teile!

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toob kokku kliimateadlikud noored üle Euroopa

30.09.2022

30. septembril toimub Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis noorteüritus Inspired!, mille peamiseks eesmärgiks on kliimaaktivismi mõjusaimate näidete jagamine noortelt noortele. Üritus toob kokku üle 100 huvilise enam kui kümnest riigist, Eestist Portugalini. Esinejate hulgas on näiteks Madis Vasser Eesti Rohelisest Liikumisest, Mira Kapfinger Stay Grounded organisatsioonist, tantsija ja artist Kelvin Akpaloo Iirimaalt jpt. Üritust modereerib keskkonnaaktivist
LOE EDASI