14.09.22

Mondo kutsub tänavakunsti rattatuurile

Mondo, Lasnaidee ja Velomarket kutsuvad 18. septembril kell 16 pühapäevasele rattatuurile, kus mõnusa ringiga läbi Põhja-Tallinna Ülemistele tutvume kolme värske tänavakunstitööga. Marsruut on umbes 12 km pikk, teel kohtume töid loonud kunstnikega ja arutleme, milliseid muutusi toob kliimakriis meie linnaruumi. Teeme vahele ka mõnusa tee- ja kringlipausi Velomarketis.

Tuur on eesti keeles. Vene ja inglise keelt kõnelevatele osalejatele saame teha lühikokkuvõtted. Pane soojalt riidesse, võta kaasa ratas ja sõber ning koguneme kell 16.00 MTÜ Mondo kontori ees Telliskivis: https://goo.gl/maps/eJVCaZwybg1ekD9GA.

Tänavakunstitööd valmisid #IShareHerPower kampaania käigus, mille eesmärgiks on teadvustada kuivõrd tugevalt mõjutavad kliimamuutused soojema kliima ja madalama sissetulekuga riikide inimeste igapäevaelu. Kampaanias osalevad kunstnikud – Essi Ruuskanen, Maria-Liisa Leonidov, Andrei Kedrin ja Lex Zooz – võtsid oma teoste inspiratsiooniks naissoost kliimaaktivistide tegevuse erinevates maades.

Rattatuur algab kell 16 Telliskivi loomelinnakus, esimene peatus on Puhangu tänaval, kus saab näha Andrei Kedrini (Sodacats) tööd. Edasi liigume Kalamaja parki, mille servas asuval alajaamahoonel on Maria-Liisa Leonidovi teos, mis on inspireeritud Mehhiko keskkonnaaktivisti Leydy Pechi tegevusest. Kalamaja Velomarketi kaupluse juures teeme tee- ja kringlipausi ning suundume edasi Ülemiste linnakusse, kus asub #IShareHerPower kampaania kõige mahukam teos – Lex Zoozi üle 7 meetri kõrgune seinamaal võtab fookusesse metsakaitse ning on inspireeritud keskkonnaaktivisti Wangari Maathai tegevustest. Lex on lubanud ka ise kohal olla ja oma tööd tutvustada.

Pärast rattatuuri lõppu on kõigil võimalik ühiselt kulgeda tagasi Vabaduse väljakule, aga tagasisõiduks saab valida ka enda marsruudi või kasutada rongi.

Rongiga on mugav sõita vaatama ka kampaania neljandat tööd, mis rattatuuri marsruudist välja jääb. Tallinna Nõmme Huvikooli seinale lõi Tšaadi keskkonnaaktivisti Hindou Oumarou Ibrahimi tegevustest inspireeritud teose Soome kunstnik Essi Ruuskanen.

Lisainfo: diana@mondo.org.ee ja 55672714

Kampaaniat ja rattatuuri rahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus – ESTDEV. Tööde loomist toetas värvidega AkzoNobel ja tõstukitega Ramirent. Kampaania sündis Mondo, Lasnaidee ja Rural Urban Art koostöös.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo viib koos Eesti haridusiduga Clanbeat uue vaimse tervise lahenduse Ukrainasse

27.06.24

Clanbeati lahenduse abil kaardistatakse Žõtomõri oblasti kooliperede vaimse heaolu seis, mis annab parema ülevaate sõja mõjust noorte ja kooli töötajate vaimsele heaolule, ning viib nad kokku just neile sobivaimate tugiteenustega. „Sõda on viinud Ukraina inimesed vaimse tervise kriisi, kus iga viienda ukrainlase seisund on keeruline. Me räägime ligi kümnest miljonist inimesest, kel tuleb lisaks muule
LOE EDASI
VAATA KÕIKI