14.09.22

Mondo kutsub tänavakunsti rattatuurile

Mondo, Lasnaidee ja Velomarket kutsuvad 18. septembril kell 16 pühapäevasele rattatuurile, kus mõnusa ringiga läbi Põhja-Tallinna Ülemistele tutvume kolme värske tänavakunstitööga. Marsruut on umbes 12 km pikk, teel kohtume töid loonud kunstnikega ja arutleme, milliseid muutusi toob kliimakriis meie linnaruumi. Teeme vahele ka mõnusa tee- ja kringlipausi Velomarketis.

Tuur on eesti keeles. Vene ja inglise keelt kõnelevatele osalejatele saame teha lühikokkuvõtted. Pane soojalt riidesse, võta kaasa ratas ja sõber ning koguneme kell 16.00 MTÜ Mondo kontori ees Telliskivis: https://goo.gl/maps/eJVCaZwybg1ekD9GA.

Tänavakunstitööd valmisid #IShareHerPower kampaania käigus, mille eesmärgiks on teadvustada kuivõrd tugevalt mõjutavad kliimamuutused soojema kliima ja madalama sissetulekuga riikide inimeste igapäevaelu. Kampaanias osalevad kunstnikud – Essi Ruuskanen, Maria-Liisa Leonidov, Andrei Kedrin ja Lex Zooz – võtsid oma teoste inspiratsiooniks naissoost kliimaaktivistide tegevuse erinevates maades.

Rattatuur algab kell 16 Telliskivi loomelinnakus, esimene peatus on Puhangu tänaval, kus saab näha Andrei Kedrini (Sodacats) tööd. Edasi liigume Kalamaja parki, mille servas asuval alajaamahoonel on Maria-Liisa Leonidovi teos, mis on inspireeritud Mehhiko keskkonnaaktivisti Leydy Pechi tegevusest. Kalamaja Velomarketi kaupluse juures teeme tee- ja kringlipausi ning suundume edasi Ülemiste linnakusse, kus asub #IShareHerPower kampaania kõige mahukam teos – Lex Zoozi üle 7 meetri kõrgune seinamaal võtab fookusesse metsakaitse ning on inspireeritud keskkonnaaktivisti Wangari Maathai tegevustest. Lex on lubanud ka ise kohal olla ja oma tööd tutvustada.

Pärast rattatuuri lõppu on kõigil võimalik ühiselt kulgeda tagasi Vabaduse väljakule, aga tagasisõiduks saab valida ka enda marsruudi või kasutada rongi.

Rongiga on mugav sõita vaatama ka kampaania neljandat tööd, mis rattatuuri marsruudist välja jääb. Tallinna Nõmme Huvikooli seinale lõi Tšaadi keskkonnaaktivisti Hindou Oumarou Ibrahimi tegevustest inspireeritud teose Soome kunstnik Essi Ruuskanen.

Lisainfo: diana@mondo.org.ee ja 55672714

Kampaaniat ja rattatuuri rahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus – ESTDEV. Tööde loomist toetas värvidega AkzoNobel ja tõstukitega Ramirent. Kampaania sündis Mondo, Lasnaidee ja Rural Urban Art koostöös.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo vabatahtlikud jagavad Tartu Tudengipäevadel oma lugusid

19.04.24

Tartu Tudengipäevadel 27. aprillil jagavad kolm Mondo vabatahtlikku oma lugusid lähetustelt Ghanas, Keenias ja Ugandas. Kolme tunni jooksul kuuleme Eve, Saile ja Marteni tööst käsitööliste, IT klassi või kohalike organisatsioonidega. Sündmus on kõigile tasuta, ent palume registreeruda siin. Üritus toimub eesti- ja ingliskeelsetes jututubades, kus iga vabatahtlik võtab huvilised endaga rändama läbi põnevate lugude kogukonnast.
LOE EDASI
VAATA KÕIKI