06.12.22

Mondo lähetas Ukrainasse 72 generaatorit

Detsembri alguses toimetas Mondo Ukrainasse 72 generaatorit võimsusega 2-18 kW, neist 29 tänu Välisministeeriumi rahastusele ja 43 tänu Eesti era-annetajatele.

Generaatoreid jagavad laiali Mondo partnerid Ukrainas Vostok SOS ja Dobrobat. Juba sel nädalal suunduvad esimesed generaatorid Ukraina haiglatesse, sisepagulaste majutuskeskustesse, koolidesse ja teistesse avalikesse hoonetesse, kus Ukraina inimesed saavad elutähtsaid teenuseid, olla soojas ja laadida oma seadmeid, et hoida kontakti lähedastega.

Infrastruktuuri objektide rünnakud Ukrainas jätkavad ja riigis esinevad elektri-, vee-, kütte-, mobiili- ja internetiühenduse katkestused. Ukrainas on kasutusele võetud elektrikatkestusgraafikud, mistõttu on inimeste igapäevased toimetused häiritud.

“Ka Ukrainasse on talv kohale jõudnud ja miinuskraadid on elutingimused väga keeruliseks muutnud. Ukraina vajab täna humanitaarabi rohkem kui kunagi varem,” ütles Mondo humanitaarabi suuna juht Triinu Ossinovski.

Mondo kaudu saad ka sina toetada seda, et ukrainlastel säiliks ligipääs elektrile ja selle kaudu elutähtsatele teenusetele. Tee annetus Mondo Kriisifondi kaudu.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo toetab põgenikke mitmekülgselt nii Eestis kui partnerriikides

19.06.24

Tänasel rahvusvahelisel pagulaspäeval kutsume üles toetama neid, kes on pidanud põgenema oma kodust vägivalla või tagakiusamise eest.  ÜRO pagulasameti värske raporti järgi on nende inimeste arv kümne aastaga kahekordistunud, ulatudes tänavu 120 miljonini. Kusjuures 40% neist on lapsed ja noored, kelle jaoks see tähendab tihti ka haridustee katkemist. Põgenike arvu kasvatavad nii uued konfliktid kui
LOE EDASI
VAATA KÕIKI