06.12.2022

Mondo lähetas Ukrainasse 72 generaatorit

Detsembri alguses toimetas Mondo Ukrainasse 72 generaatorit võimsusega 2-18 kW, neist 29 tänu Välisministeeriumi rahastusele ja 43 tänu Eesti era-annetajatele.

Generaatoreid jagavad laiali Mondo partnerid Ukrainas Vostok SOS ja Dobrobat. Juba sel nädalal suunduvad esimesed generaatorid Ukraina haiglatesse, sisepagulaste majutuskeskustesse, koolidesse ja teistesse avalikesse hoonetesse, kus Ukraina inimesed saavad elutähtsaid teenuseid, olla soojas ja laadida oma seadmeid, et hoida kontakti lähedastega.

Infrastruktuuri objektide rünnakud Ukrainas jätkavad ja riigis esinevad elektri-, vee-, kütte-, mobiili- ja internetiühenduse katkestused. Ukrainas on kasutusele võetud elektrikatkestusgraafikud, mistõttu on inimeste igapäevased toimetused häiritud.

“Ka Ukrainasse on talv kohale jõudnud ja miinuskraadid on elutingimused väga keeruliseks muutnud. Ukraina vajab täna humanitaarabi rohkem kui kunagi varem,” ütles Mondo humanitaarabi suuna juht Triinu Ossinovski.

Mondo kaudu saad ka sina toetada seda, et ukrainlastel säiliks ligipääs elektrile ja selle kaudu elutähtsatele teenusetele. Tee annetus Mondo Kriisifondi kaudu.

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo lähetab oma partneriikidesse uued vabatahtlikud

24.01.2023

Mondo uus vabatahtlike voor avaneb läbi Euroopa Solidaarsuskorpuse veebruaris ning lähetused algavad aprillis. Vabatahtlikuks kandideerimiseks tuleb huvilistel eelnevalt läbida veebis spetsiaalne humanitaarabi kursus. Kursus on tasuta ning selles osalemiseks tuleb minna Euroopa Noorteportaali, märkida oma huviks “Humanitarian Aid Volunteering” ning valida kursus “Humanitarian aid training” (mitte General Online Training). Koolituse kohtade arv on piiratud ning
LOE EDASI
VAATA KÕIKI