03.06.22

Mondo lähetatud generaatorid toetavad Ukraina sõjakoldeid

Mondo lähetab sellel ja järgmisel nädala Ukrainasse 56 generaatorit. Saadetis saab teoks tänu energiaettevõtte Alexela rahalisele toetusele summas 35 000 eurot.

Sõja algusest alates on Mondo lähetanud Ukrainasse 85 erineva võimsusega generaatorit, nendest 17 Välisministeeriumi toetusel. Lisaks on elektrivarustuse parandamiseks lähetatud neli päikesepaneelide süsteemi.

“Paljudes Ukraina piirkondades on elektriühendus katkenud, sest Venemaa on teinud strateegilise otsuste hävitada Ukraina infrastruktuuri. Elektri olemasolu tagab inimestevahelise suhtluse ja seeläbi ka parema infovälja ning turvalisuse. Loomulikult on elektri olemasoluga seotud ka kõik eluks hädavajalikud teenused. Seega on elektrit tagava infrastruktuuri hävitamine otsene rünnak tsiviilisikute vastu. Mondo eesmärk on nii sõjakoldeid kui ka nendega piirnevaid alasid varustada generaatoritega,” ütles Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski.

Mondo seni lähetatud generaatoritest kuus töötavad Harkivi piirkonnas, kus need varustavad elektriga põgenikele sooja toitu pakkuvat ühiskööki, erivajadustega laste pansionaati, esmatasandi tervishoiukeskust ning külasid, kus elektrivarustust pole. Luhanski oblastis toetab generaator päästjate ja evakueerijate tööd. Kolm generaatorit töötavad Kiievi oblasti külades, kus elektrivarustust pole suudetud taastada. Neli generaatorit läksid Tšernihivi piirkonda ning üks generaator Donetski oblasti rindelinna Avdijivka. Diiselgeneraatoreid kasutavad ka eesliini piirkondade arstid, kes annavad esmaabi sõjategevuse ohvritele ning plaanilist ravi seda vajavatele inimestele. Vene okupatsiooni alt vabanenud kogukonnad saavad generaatorite jõul kriitilist infrastruktuuri uuesti üles ehitada.

Mondo suunab humanitaarabi lähetamise kõrval Ukrainasse ka rahalisi vahendeid. Vostok SOSile tehtud ülekandeid kasutab organisatsioon evakuatsiooni transpordi korraldamiseks, toidukaupade hankimiseks piirkondades, kus maksed toimivad ja kaupa on saada. Samuti toetab Mondo Vostok SOSi kõnekeskuse tööd, mis jagab infot evakueerimiste ja turvaliste põgenemismarsruutide kohta, võtab vastu abipalveid ja vahendab majutusinfot koostöös kohalike omavalitsustega. Mondo toetusel aidatakse kriisipiirkonnast välja ka erivajadustega inimesi ja voodihaigeid ning töötab psühholoogide nõustamisliin.

Ukraina haridustöötajatele on toimunud mitmeid psühholoogilise toe veebiseminare, kus osalejad said omandada erinevate stressi ja ärevuse maandamise tehnikate kasutamist nii igapäevaelus kui ka õppeprotsessis.

Mondo toetab Ukraina kooliõpilasi ka Eestis. Tasuta töötuba “Kunstiteraapia Jarõna Iloga” on suunatud Harjumaal koolis käivatele Ukraina õpilastele ning pakub psühhosotsiaalset tuge läbi kunstitegevuste. Töötubasid saab tellida siit.

Nii Eesti kui Ukraina koolide suunalised tegevused toimuvad käimasoleva arengukoostööprojekti raames, mida toetab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ESTDEV.

Mondole saab annetusi teha:

  • Pangaülekandega MTÜ Mondo annetuskontole SEB pangas: EE491010220099409013
  • Liitudes Mondo Kriisifondi püsiannetajatega.
  • Pangalinkide kaudu Ukraina heaks kampaanialehelt.
  • Annetusliinide kaudu: 9000380 – 5€, 9000381 – 10€, 9000382 – 50€

Mondole on sõja algusest alates annetatud üle 1,82 miljoni euro, millest 1,2 miljonit on sihtotstarbeliselt ära kasutatud. Mondo on Ukrainasse lähetanud 25 rekatäit humanitaarabi. See teeb Mondost ühe suurima humanitaarabi lähetaja Eestist. Peamised saadetised on olnud generaatorid, toit, hügieenitarbed, madratsid, tekid-padjad, päikesepaneelid, akupangad, mähkmed, meditsiinilised abivahendid, veepuhastamise tabletid jne. Kõik saadetised on jõudnud Mondo Ukraina partnerorganisatsiooni Vostok SOS ladudesse, kust need on edasi toimetatud Ukraina kõige kriitilisematesse oblastitesse – Luhansk, Donetsk, Harkiv, Kiiev, Tšernihiv, Zaporižžja, Sumõ, Dnipropetrovsk jt.

Alates 24. veebruarist on Ukrainast põgenenud 6,8 miljonit inimest, sisepõgenikke on üle 7,1 miljoni (IOM).

VAATA KÕIKI UUDISEID

Mondo otsib sotsiaalmeedia spetsialisti

23.05.24

Mondo otsib oma tiimi  sotsiaalmeedia spetsialisti, kelle peamiseks ülesandeks on Mondo sotsiaalmeedia kanalite haldamine ning sõnumite seadmine, et lood meie partnerkogukondadest jõuaksid laiema avalikkuseni. Sinu ülesandeks on luua ja toimetada sisu, analüüsida sotsiaalmeedia köögipoole andmeid ja suunata ning korraldada nende põhjal oma tööd. Samuti ootame vajadusel kaasamõtlemist ja panuse andmist Mondo kommunikatsioonitegevustes laiemalt ning kommunikatsioonijuhi
LOE EDASI
VAATA KÕIKI